nahoru

Brit se každý den v karanténě odmění jedním tetování. Dochází mu místo na kůži

Adam Křivánek 3. května 2020 • 11:40
Brit se každý den v karanténě odmění jedním tetování. Dochází mu místo na kůži
foto: instagram.com/Chris Woodhead

Internet v posledních měsících zahltily nejrůznější návody, jak se se vztyčenou hlavou popasovat s izolací od společnosti. Ne všichni však tráví volný čas podobnými konvenčními způsoby. Britský tatér Chris Woodhead se místo pečení nebo natáčení videí na TikTok rozhodl za každý den strávený v karanténě odměnit své tělo jedním tetováním. Doma už se ovšem zdržuje přes měsíc a dochází mu volná místa na kůži.

„Bez struktury jsou lidé úplně ztracení,“ vysvětloval Brit pro BBC argument pro svůj nový zvyk. „Nevěděl jsem, co dělat a jen jsem jedl. Myšlenka tetovat se každý den mi měla určit nějaký směr,“ pokračoval. Vymýšlení nových nápadů věnuje každé odpoledne od 2 do 4 hodin. Poté se u hrnku horkého čaje pustí do práce.

Následné výtvory odrážející situaci ve světě sdílí na veřejném instagramovém profilu. Jeho oblíbeným dílem se prý stal nápis na chodidle levé nohy „When will it end?“ (Kdy to skončí?), což je reference na probíhající pandemii. Mimo jiné si vytetoval například věčnou vzpomínku na seriálový hit zvaný Tiger King ve formě tygra obklopeného přezdívkou Joe Exotic nebo obrys spermie jako připomínku na dítě, které čeká s manželkou Emou.

Vášeň pro svou profesi dával 32letý Chris na odiv již dříve. Jeho tělo před začátkem celostátní karantény ve Velké Británii vyhlášené 23. března pokrývalo 1000 obrázků a nápisů. Po více než měsíci izolace jich pak přibyly další 4 desítky.

Nezaplněného místa na vlastní kůži tatérovi už ale mnoho nezbývá. „Mám prostor ještě asi na měsíc tetování,“ odhaduje Woodhead. „Upřímně, vypadám legračně – jako kus modrého sýra,“ dodal.

Tetování na umělce zaměstnaného u studia v Londýně údajně působí terapeuticky. A to navzdory faktu, že sám na sobě využívá bolestivější ze dvou rozšířených metod.  Místo klasického strojku se zaměřuje na techniku zvanou handpoke.

Vášeň zvaná tetování

Nadšení pro vpichování inkoustu do kůže propadl Chris už ve svých 18 letech. Tetování si oblíbil zejména skrze americkou punkovou hudební scénu a britského umělce Duncana X. O většinu obrázků zdobící Woodheadovo tělo se postaral jeho nejlepší kamarád. „Použil mě jako plátno, udělal mi 400 tetování,“ popisoval nadšenec.

Adam Křivánek


Klíčová slova: tetování, závislost, tatér, karanténaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.