nahoru

Superúplněk 2020: Včerejší obří měsíc budil lidi ze spaní a nadchl fotografy. Tady jsou ty nejlepší snímky

-bam- 10. března 2020 • 16:00
Superúplněk 2020: Včerejší obří měsíc budil lidi ze spaní a nadchl fotografy. Tady jsou ty nejlepší snímky
foto: Twitter

Mluvilo se o něm různě – superúplněk, poslední zimní úplněk, vraní nebo také červí měsíc. To všechno byla označení pro včerejší úkaz na noční obloze. V noci z pondělí 9. března na úterý 10. března se Měsíc přiblížil Zemi na 357 400 km a to vybičovalo lidi po celém světě k tomu, aby vyfotili neuvěřitelné snímky. Výběr těch nejlepších najdete v naší fotogalerii.

Úplňky narušují některým lidem spánek běžně, ten včerejší ale budil o něco víc. Byl totiž mimořádně velký a nad územím České republiky také jasný. I to napomohlo vzniku výborných fotografií tohoto úkazu po celém světě. Nejaktivnější byla samozřejmě americká vesmírná agentura NASA, přidala se ale i celá řada profesionálů i amatérů na sociálních sítích.

Podívejte se na výběr těch nejlepších snímků superúplňku v naší galerii. Podařil se i vám nějaký takový záběr, nebo vám Měsíc připadal stejný jako obvykle? Dejte nám vědět do komentářů!

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.