Volby 2017: Reflex komentuje výsledky, jejich příčiny a odhaduje budoucnost | Reflex.cz
nahoru

Vše o volbách: Pečinka, Steigerwald, Fištejn, Höschl a Balík komentovali výsledky, jejich příčiny a budoucnost

Miroslav Cvrček23. října 2017 • 09:55
Andrej Babiš se svými spolustraníky na tiskové konferenci k vítězství ve volbách.
Andrej Babiš se svými spolustraníky na tiskové konferenci k vítězství ve volbách.
• foto: 
E15 Nguyen Thuong Ly

Na jednom místě tady najdete všechno, co jsme během víkendu vydali k parlamentním volbám. Kromě komentovaného zpravodajství a povolebního rozhovoru prezidenta Zemana pro Blesk jsou tu hlavně názory a videokomentáře autorů a spolupracovníků Reflexu na povolební vývoj.

Celý víkend jsme přinášeli nové informace i čerstvé komentáře k průběžným výsledkům. Připomeňte si, jak se volební sobota odvíjela minutu po minutě.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Sledovali jsme živě volby do Poslanecké sněmovny
red 21. října 2017 • 11:23

Sledovali jsme živě volby do Poslanecké sněmovny

Hurikán, ve kterém ale najdeme silné prvky voličské stability. Tak vidí výsledky voleb vedoucí katedry politologie na Masarykově univerzitě v Brně Stanislav Balík. V povolebním rozhovoru Reflexu řekl, že součet SPD a KSČM se zhruba rovná hlasům KSČM (a Sládkových republikánů) z let 1996 až 2002. Navíc i Babiš výsledkově navazuje na kdysi nejsilnější české strany - ODS a ČSSD. V čem má podle Balíka ANO výhodu a co znamená 11 procent pro ODS? Přečtěte si v rozhovoru.

Volební hurikán: Babiš převzal voliče ČSSD a jeho politika tomu bude odpovídat

Případní koaliční partneři ANO budou žít v obavách, že je Babiš kdykoliv vymění za jinou stranu, upozorňuje ve videokomentáři Jefim Fištejn. Co čeká od nové vlády pod vedením Andreje Babiše? Uvidíte ve videu.

Jefim Fištejn: Nová vláda vyvolá referendum o vystoupení z EU a NATO a přiblíží nás Rusku

Karla Steigerwalda zklamalo, že 40 procent obyvatel vůbec nezajímaly volby, které rozhodly o budoucnosti Česka. Na druhou stranu vidí ve výsledcích i jedno pozitivum. Jaké? Dozvíte se z videokomentáře.

Karel Steigerwald: 40 % lidí nezajímá, že nám bude vládnout slovenský estébák a…

Cyril Höschl vnímá celkovou změnu politického diskurzu ve světě a s ním související velké posuny volební přízně i v České republice. Úspěšní jsou dnes politici, kteří nabízejí nové politické pořádky. Pusťte si celý komentář psychiatra Höschla.

Psychiatr Cyril Höschl: Lidi nezajímá vpravo a vlevo, ale stát jako firma
Martin Bartkovský 21. října 2017 • 18:50

Psychiatr Cyril Höschl: Lidi nezajímá vpravo a vlevo, ale stát jako firma

Bohumil Pečinka ve videokomentáři hledal k volbám historickou paralelu. A našel. Jakou? Co se podle komentátora Reflexu povedlo Babišovi? A jak budou s parlamentními volbami souviset ty prezidentské? Uvidíte ve videu.

Povolební analýza: Velká levicová loupež Andreje Babiše i odveta liberálů v…

Ještě jednou Bohumil Pečinka. Ve svém povolebním textu analyzuje přesuny voličské přízně a odhaduje, o co začne Andrej Babiš po volbách usilovat. Proč to podle Pečinky bude obrovská výzva? Dočtete se v jeho komentáři.

Bohumil Pečinka: Jdeme do tunelu, ale na konci je světlo
Bohumil Pečinka 21. října 2017 • 19:28

Bohumil Pečinka: Jdeme do tunelu, ale na konci je světlo

Viliam Buchert sledoval dvě povolební televizní debaty. V České televizi se setkali lídři všech stran a Jaroslav Faltýnek za ANO místo Babiše, který měl sólo debatu na TV Barrandov. Zaznělo něco podstatného? Dozvíte se z komentáře Viliama Bucherta.

První povolební debata lídrů v ČT: Babiš nepřišel, jeden o voze, druhý o koze a všichni…

Jefim Fištejn se ve svém druhém videokomentáři pustil do srovnávání českých voleb s německými a rakouskými. Jak se ty české liší? A proč české volby ovlivnila i politika Bruselu? Uvidíte ve videu.

Česku chybí konzervativní strany. Populisté uspěli díky neschopnosti tradičních…

A znovu politolog Stanislav Balík. Ten ve svém komentáři analyzuje situaci ČSSD a vysvětluje, proč by tato strana měla sáhnout po lídrovi z odborářského prostředí.

Chovanec, Zaorálek, Valachová ani Dienstbier ČSSD nezachrání. Lovit by měla…

Co bude dělat prezident Miloš Zeman? Chce jmenovat Andreje Babiše premiérem. Ve videorozhovoru samozřejmě zaútočil na ODS a TOP 09. Co si Zeman myslí o Babišovi? Uvidíte ve videu.

Zeman pověří Babiše sestavením vlády. Chválil i Okamuru a Bartoše

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.czKlíčová slova: volby, volby 2017, politika, komentáře


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější