nahoru

Vladimír Puk-tin. Ruský prezident vjel znovu na led. Po boku Bureho a Fetisova rozstřílel soupeře

Martin Bartkovský 30. prosince 2018 • 17:00
Video se připravuje ...
Vladimír Putin na ledě v roce 2018
• video: 
Facebook.com

Nejmocnější muž Ruska a vášnivý hokejista Vladimír Putin znovu nazul brusle a i v 66 letech vyjel na led v přátelském utkání plném politiků, oligarchů i bývalých hokejových hvězd. Putinův tým, za který nastoupili i olympijský vítěz Vjačeslav Fetisov a veterán z NHL Pavel Bure, porazil soky 14:10. Počet prezidentových gólů tentokrát ruská média neuvedla.

Putin na led vyjíždí minimálně jednou ročně od roku 2011 v rámci tzv. Noční hokejové ligy, kterou ruský prezident založil. I když jeho aktuální bodový stav z posledního zápasu není k nalezení, při letošním květnovém zápase nasázel pět branek, před třemi lety pak dal dokonce 8 gólů.

Zápasu se kromě Putina a hokejových celebrit zúčastnil také ministr obrany Sergej Šojgu či ruský oligarcha a těžařský magnát Vladimir Potanin, který byl kapitánem druhého týmu.  Ruský prezident přizval k zápasu také svůj běloruský protějšek, Alexandra Lukašenka, se kterým v sobotu v Moskvě jednal. Prezident Lukašenko ale odmítl s tím, že musí zpátky do Minsku.

Po zápase, který se konal přímo na Rudém náměstí, Putin prohlásil, že „hokej je skvělá kratochvíle, kterou doporučuje všem Rusům při čekání na Nový rok“.Klíčová slova: Vladimír Putin, Rusko, Moskva, VIDEO, hokej, zápasDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.