Bojíte se teroristů? Proměňte svůj batoh v neprůstřelnou vestu | Reflex.cz
nahoru

Bojíte se teroristů? Proměňte svůj batoh v neprůstřelnou vestu

Clara Zangová20. srpna 2018 • 09:20
Neprůstřelný batoh se během pár sekund změní v ochranou vestu
• video: 
Facebook.com

S nápadem navrhnout batoh, který se během několika vteřin stane neprůstřelnou vestou, přišli dva bratři z USA, kteří si říkají First Responders. Tvrdí, že žijeme v jiném, nebezpečnějším světě než třeba před dvaceti lety, a je třeba se tomu přizpůsobit. Batoh Leatherback Gear má chránit před střelbou a teroristickými útoky.

Bratři vycházejí z myšlenky, že není moudré spoléhat se, že člověka v ohrožení života zachrání například policie. Snaží se rozšířit mezi běžné občany své bezpečnostní produkty a také jistou osvětu. Kombinací obojího je podle nich člověk sám sobě tím nejlepším ochráncem. „Policie dorazí v průměru za 2 až 4 minuty potom, co ji někdo zavolá, a to je příliš dlouhá doba, když kolem létají kulky. Věřte nám, zažili jsme to,“ píší tvůrci na svém webu.

Leatherback Gear vychází z ideje, že prevence je účinnější a lepší řešení než vybavit všechny vlastní zbraní, se kterou by kolem sebe stříleli. „Když jste chránění, můžete zachránit život sobě i svým blízkým,“ tvrdí sourozenci.

Francouzská vládní poslankyně vyzývá, aby byly povoleny v prezidentském paláci a…

Batoh se v Americe uchytil hlavně u rodičů školáků, kteří jím vybavují své děti namísto školní aktovky. Zrovna ve Spojených státech, kde je četnost střeleb ve školách díky zbraňové politice naprosto neskutečná, se není čemu divit.

Neprůstřelná vesta je testovaná, má certifikaci IIIA (čtvrtý ze šesti stupňů ochrany), to znamená, že by měla odolat kulkám letícím rychlostí až 408 m/s, a to i při střelbě zblízka. Přestože batoh obsahuje dva neprůstřelné pancéře, není podle výrobců o moc těžší než ten běžný. Výrobek je dostupný ve třech barvách a dvou provedeních. Můžete jej pořídit od 130 dolarů (necelé tři tisíce korun).

Kdo zapálil Švédsko aneb Proč je třeba milovat politicky korektní zprávy
Ke konečnému řešení dojde dobytím Evropy, poučoval islámský duchovní v dánské mešitě
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,040
29,180
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější