nahoru

Fotbal jako židovská konspirace? Muslimský kazatel považuje mistrovství světa za útok na islám

Lukáš Lhoťan 10. července 2018 • 14:40
MS ve fotbale je židovská konspirace proti muslimům, hlásí kazatel Muhammad Ali Al Mally
• video: 
Facebook.com

Sledujete Mistroství světa ve fotbale? Tak jste se stali obětí židovské konspirace, aspoň podle jednoho muslimského teologa. Opravdu jsou některé konspirační teorie šířené v muslimském světě víc než směšné. Jako příklad může sloužit tvrzení muslimského kazatele z pátku 22. června tohoto roku pronesené v mešitě Lala Paša v syrském hlavním městě Damašku. Podle muslimského teologa Muhammada Ali Al Mally je Mistrovství světa ve fotbale součástí plánu světové židovské lobby na zničení islámu a má se o tom dokonce psát v proslaveném antisemitském falzifikátu Protokoly sionských mudrců.

Al Malla například řekl, že „většina krveprolití, které postihlo Araby a muslimy, se vyskytla během turnajů Světového poháru.“ Podle názorů Al Mally mají jednotlivé státy světa dle Protokolů sionských mudrců „přiřazeny“ úkoly. A tak prý nikdy neuvidíme ve finále Mistrovství světa ve fotbalu USA, Izrael nebo Čínu, protože Evropané mají za úkol fotbalem odvádět pozornost Arabů od situace v Pásmu Gazy a kolem mešity al Aqsa. Naopak „úkolem“ USA či Číny je prodávat zbraně Arabům, a proto ani tyto země neinvestují moc do svých fotbalových týmů.

Jako i v jiných případech, i šíření tohoto nesmyslu bylo odhaleno izraelskou neziskovou organizací monitorující mediální prostředí v muslimském světě MEMRI. Podle jejich zjištění bylo toto páteční kázání nahráno a umístěno na internet samotným vedením damašské mešity, nejspíše proto, aby si kázání mohli poslechnout arabsky hovořící muslimové z celého světa.

Kdyby to muslimský teolog Mulla nemyslel vážně a nekázal to věřícím muslimům v pátek při kázání před modlitbou, tak by si člověk mohl myslet, že se jedná o velice šílenou parodii a humoristickou scénku. Bohužel nejedná.

Naopak se stále více ukazuje, jak moc zhoubný jed antisemitismu a protižidovských konspirací zapouští své kořeny hlouběji a hlouběji nejen v arabském světě, ale i v myslích stále většího počtu muslimů v Evropě, kteří již v některých evropských zemích začali aspirovat po necelých 100 letech na obnovení politiky nacistů „judenfrei“ (očištěno od Židů).

Naopak web Vira.cz, spravovaný pracovníky pražského arcibiskupství, ukazuje jednoznačný postoj dnešní katolické církve k tomuto desinformačnímu dílu:

„Tento ‚slavný text‘ je prokazatelné falzum, napsané členem ruské tajné policie za účelem ovlivnění cara z obavy narůstajícího vlivu Židů v Rusku na přelomu 19. a 20. století. V roce 1921 byly nalezeny texty, které byly předlohou pro ‚protokoly‘ (M. Joly a další zdroje). Myšlenky na světovou vládu Židů ale známe již od 12. století a měly ospravedlňovat protižidovské pogromy. Text se proslavil po přeložení do němčiny (1919) a zde měl vliv na nacismus. Velkou oblibu má tento ‚padělek století‘ dnes hlavně v arabském světě.“

Je smutné, že v situaci, kdy počty křesťanů v Evropě klesají, se dokázala katolická církev osvobodit od ideologie protižidovských konspirací, a naopak v evropské muslimské komunitě, která roste, se stále více protižidovské konspirace uchytává a šíří, včetně takovýchto šíleností.

Diskuse ke článku