nahoru

Řetězec restauraci KFC začal prodávat své vlastní smartphony

Daniel Baret 14. července 2017 • 15:05
30 let KFC v Číně.
• video: 
KFC

Restaurace KFC prodávají teď kromě kuřecích křidýlek také své vlastní smartphony. Ne to není žádný vtip, ale děje se tak pouze v Číně a pouze na omezenou dobu. Společnost se tak rozhodla oslavit 30. výročí svého působení v nejlidnatější zemi světa.

K dispozici je v případě KFC omezená série 5000 kusů těchto mobilů, které byly vyrobeny ve spolupráci s další čínskou firmou Huawei. Přístroj se jmenuje KFC Huawei 7 Plus stojí 1099 juanů, tedy v přepočtu kolem 3700 korun.

Mobil je červený, doplněný logem plukovníka Sanderse, tedy postavou spojenou s restauracemi KFC.

Spolupráce se společností Huawei nebyla v tomto případě náhodná. Ta byla v čínském městě Šen-čen založena také před třiceti lety. Firmy chtějí společně připomenout, kam se v Číně od svých skromných začátků dnes dostaly. Natočily k tomu i video, které najdete v úvodu článku.

Například Huawei byla loni na třetím místě v celosvětovém prodeji smartphonů, za Samsungem a Applem, ale její podíl na trhu pořád roste.

KFC zase za velké slávy otevřela svoji první restauraci v Číně nedaleko centrálního náměstí Tchien-an-men v Pekingu v listopadu 1987. Dnes spadá v této asijské supervelmoci pod společnost YumChina, která provozuje 7600 restaurací KFC, Pizza Hut a Taco Bell.

Smartphony KFC se prodávají na čínském internetovém obchodu Tmall od čtvrtka 13. července. Předpokládá se ale, že zmizí rychle.Klíčová slova: kfc, smartphone, Čína, HuaweiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře