nahoru

Královna Alžběta sleduje seriál o sobě samotné. Je nadšená

Johana Kudrnová 29. května 2017 • 12:00
Královna versus Churchill. Trailer na seriál The Crown
• video: 
Facebook.com/TheCrownNetflix

Zdroj blízký Buckinghamskému paláci vypustil do světa informaci, že britská panovnice zhlédla na popud svých potomků seriál z produkce Netflixu The Crown, který zachycuje první léta její vlády i ožehavé rodinné vztahy. Stejně jako před několika lety pochválila Helen Mirren za ztvárnění své osoby ve filmu Královna z období okolo smrti princezny Diany, vyjádřila se Alžběta pochvalně i o novém seriálu.

Panovnici byl seriál The Crown (Koruna) doporučen jejím nejmladším synem Edwardem, hrabětem z Wessexu a jeho ženou Sophií. Pár spolu se svými dvěma malými dětmi tráví s Alžbětou a princem Philipem ze všech členů rodiny nejvíce času, bydlí totiž nedaleko Windsorského zámku. Je tak proto prý už dlouhou tradicí, že se rodina o víkendu schází u neformální večeře a poté se společně dívá na televizi nebo filmy.

V posledních měsících byl podle zdroje blízkého Buckinghamu na pořadu desetidílný seriál o počátcích vlády samotné Alžběty. Až na přílišnou dramatizaci některých událostí se měla královna na konto seriálu vyjádřit velmi pochvalně. Vzhledem k tomu, že série často zachází do intimních detailů soukromí královské rodiny a nevyhýbá se ani dodnes málo diskutovaným tématům, jako byla například romance královniny sestry, princezny Margaret s neurozeným Peterem Townsendem, dá se předpokládat, že královna vše vnímá s nadsázkou.

Ze seriálu jsou nadšeni také mladší členové rodiny. Královniny vnučky Zara Tindallová a princezna Eugenie jsou podle svých slov na seriálu přímo „závislé“. Drama bylo pozitivně hodnoceno pro zdařilou výpravu, která přišla na 100 miliónů liber. Rozpaky však u moderní historie milujících diváků budí často kontroverzní interpretace dostupných faktů o královnině životě nebo lopotné a nehodnověrně působící dialogy.

V příštím roce by se na obrazovky měla dostat druhá série, jež zachytí královnin život mezi lety 1955 a 1964.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.