nahoru

Další trolení Trumpa: Obamův fotograf dělá promo House of Cards

Johana Kudrnová 25. května 2017 • 17:50
Trailer k páté řadě seriálu House of Cards.
• video: 
Netflix

Třicátého května vpustí Netflix do světa první díl již páté série populárního seriálu House of Cards. Ta satiricky ukazuje nejvyšší patra americké politiky, přičemž původní předloha z pera britského politika a nyní spisovatele Michaela Dobbse byla založena na reáliích z doby vlády Margaret Thatcherové. Oficiální fotograf Baracka Obamy Pete Souza nafotil s hlavními představiteli seriálu promo fotky.

Poté, co se po inauguraci Donalda Trumpa pustil Souza na svém instagramovém účtu do trolení nového prezidenta, si propagaci seriálu, který variuje příběhy o nejhlubším dnu reality Bílého domu, nelze vyložit jinak než jako další popichování nového prezidenta. Souza fotil manžele Obamovi po celou dobu osmi let, kdy byl 44. americký prezident v úřadu. Kromě oficiálních fotografií se stal autorem také množství uvolněných momentek, které se staly symboly Obamova nekonformního stylu prezidentsví.

Ačkoliv dostal fotograf od Trumpova týmu nabídku pokračovat ve své práci s novým prezidentem, rázně ji odmítl. Místo toho založil instagramový účet @petesouza, kde od ledna reaguje na kontroverze spojené s kroky Trumpovy administrativy trefnými fotografiemi. Sleduje jej přes milión uživatelů. Nyní se Souza rozhodl podpořit seriál House of Cards, o němž herečka Robin Wrightová, jež ztvárňuje jednu z hlavních postav – manželku prezidenta Claire Underwoodovou – prohlásila, že Trump tvůrčímu týmu v posledních měsících ukradl všechny dobré nápady.

Fakt, že se v seriálu často záměrně, v posledních letech však díky nepředvídatelnému vůdcovskému stylu Donalda Trumpa také nezáměrně, objevují stejné motivy či situace, o jakých Američané v reálu denodenně čtou, potvrzuje i Wrightovou vyslovené přání o tom, že by v Bilém domě ráda viděla Michelle Obamovou. Sama v seriálu ztvárňuje první dámu s ambicemi svého manžela ve funkci vystřídat.

Pete Souza fotil Kevina Spaceyho a další protagonisty v plenéru u Bílého domu, u Kapitolu, u Památníku Martina Luthera Kinga nebo ve washingtonském metru, kde se v první sérii odehrála jedna ze zásadních scén celého seriálu, kdy se Frank Underwood jako předseda Sněmovny reprezentantů dopustil vraždy.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.