nahoru

Prymula: Uzavřít Prahu je nesmysl, nejsme Čína. Ekonomické dopady by byly drastické

-bam- 20. března 2020 • 17:00
Náměstek ministra zdravotnictví vyvrací spekulace o uzavření Prahy
• video: 
Vláda ČR

Ta otázka padá na každé tiskové konferenci a jako hoax se šíří sociálními sítěmi. Hrozí česku uzavření a izolace hlavního města? Ne. Uzavření Prahy a jiných velkých měst by bylo nesmyslné, říká o zprávě epidemiolog Prymula. K otázce vydala vláda i zvláštní video, podívejtese na něj v úvodu článku.

"My jsme řešili poměrně urgentně situaci, která se týkala města Litovel a přilehlých vesnic kolem. To byla záležitost poměrně dramatická, z hlediska toho, že tam bylo mnoho kontaktů a samozřejmě je to lokalita, kde je dnes přes 50 nemocných, to znamená, my jsme se opravdu rozhodli v noci, že tuto lokalitu uzavřeme do jakési karantény.

Nicméně, ukazuje se, že je to velmi komplikované takovéto karantény řešit z hlediska zásobování a byl to takový modelový případ, kdy samozřejmě je nezbytné to obyvatelstvo tam zásobovat, je nezbytné ho vybavit prostředky, je nezbytné udržet chod některých továren, které tam jsou. A tato aglomerace je zrovna poměrně průmyslová.

Na základě těchto zkušeností je zřejmé, že není velký zájem zavírat takovéto aglomerace a pokud by došlo k nějaké uzávěře, tak by to byla otázka skutečně malinkých vesnic, kde by bylo hodně nakažených," říká Roman Prymula. Více najdete ve videu výše.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.