nahoru

Kdo dá pokutu měšťákovi?

Jiří X. Doležal29. července 2009 • 14:10
Kdo dá pokutu měšťákovi?

Jako prase největší občas zaparkuje i městský strážník, nejspíše proto, že spěchá a je parciálně debilní podobně jako jeho neuniformovaní kolegové – řidiči civilisté –, jež v práci pokutuje. Kdo dá pokutu jemu?

Jak ukazuje přiložený snímek, jako prase největší občas zaparkuje i městský strážník, nejspíše proto, že spěchá a je parciálně debilní podobně jako jeho neuniformovaní kolegové – řidiči civilisté –, jež v práci pokutuje. Kdo dá pokutu jemu?
Jel jsem takhle večer tramvají od kavárny Slavie k filosofické fakultě na Palachovo náměstí a najednou – přímo před Klementinem, resp. kostelem Nejsvětějšího Salvátora – tramvaj nejela dál. Podíval jsem se přes řidiče, a ejhle: auto strážníků zaparkované tak šikovně, že by ho městská policie, nebýt její, nechala okamžitě odtáhnout. Auto totiž znemožňovalo průjezd tramvaji, v níž jsem jel, a ta jako špunt zablokovala celé nábřeží. Od průjezdu Karlovými lázněmi až k Národnímu divadlu. Řidič tramvaje nejprve někam volal vysílačkou, pak jsem já zavolal 156, řekl jim, ať si přijedou kolegu odtáhnout, oni mě přepojili na MP Praha 1 a tam to nikdo nevzal.

Řidič městské policie nejspíš spěchal – to bylo poznat, už když kolem Slavie jela nejprve dodávka městské policie se sirénami a po chvíli i houkající osobní vůz městských strážníků – a tak odkydl auto jako každý jiný arogantní šofér, který zvysoka kašle na okolí.

Tramvaják otevřel dveře, lidé vystoupili, já si nejprve situaci vyfotil mobilem a pak se začal rozhlížet. Před Karlovým mostem na Křížovnickém náměstí se mnohohlavá skupina strážníků v uniformách dohadovala s nějakým opilcem, kterého by zvládli maximálně dva. Rozběhl jsem se k nim s taseným novinářským dotazem, co to je za bordel, když vtom mne jeden ze strážníků zahlédl, vyběhl proti mně, minul mne a dusal k zaparkovanému autu. Stačil jsem mu, pročež ještě než se v autě zavřel a ujel, stihl na mou otázku chytře odpovědět: „Špatně zaparkovaný auto!“

Pokud tento text bude číst někdo, komu to bude stát za to, nech ať jej pošle na městskou policii a žádá potrestání řidiče. Já už na to nervy nemám.

(Popisovaná událost se stala v neděli 26. 7. 2009.)

Další sloupky a články Jiřího X. Doležala najdete v jeho rubrice
Z ÚHLU POHLEDU PLACATÉ ŽELVY (Reflex.cz)Kurzy měn
25,560
21,750
28,770
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější