nahoru

Po skoro 10 letech na svobodě. Autor Zápisků českého vězně je volný, jaká byla první slova před věznicí?

Martin Bartkovský 24. listopadu 2020 • 13:00
Video se připravuje ...
Autor rubriky Reflexu Zápisky českého vězně Petr Komberec opouští po devíti a půl letech příbramskou věznici
• video: 
Reflex.cz

Je chladné ráno 20. listopadu. Před příbramskou věznicí Bytíz jsou zamrzlé kaluže. Stojíme a čekáme na muže, o kterém docela dost víme, ale nikdy jsme jej neviděli. Nakonec z bílých plastových dveří věznice vychází holohlavý muž v červené bundě. Mává a ukazuje vítězné véčko. Po devíti a půl letech opouští svou celu Petr Komberec. Muž, který nám přes rok a půl psal články do rubriky Zápisky českého vězně.

Přímo před věznicí natáčíme s Petrem Kombercem krátký rozhovor. Připomíná to ale spíš povídání se sportovcem, který právě předvedl životní výkon a stále mu trochu nedochází, co vlastně dokázal. Být skoro po dekádě za mřížemi venku musí být neuvěřitelný pocit. Zároveň je to ale i pocit, který by si nikdo nechtěl zažít. Rozpovídá se až když se kamery vypnou. O plánech, o budoucnosti o touze stále psát o českých věznicích. O tom, jak i jemu promluvil do jeho plánů covid. Rozhodně máme v plánu ho vyzpovídat déle a podrobněji na začátku příštího roku, až se venku trochu rozkouká.

Jak se Petr Komberec do vězení dostal a proč „seděl“ takhle dlouho, zjistíte v jeho prvním článku v rubrice Zápisky českého vězně.  Jeho rubrika propuštěním nekončí. Na tyto články jsme měli řadu pozitivních ohlasů, že pravdivě popisují realitu český věznic i se všemi negativními aspekty. Články s touto tématikou tak budou pokračovat a najdete je na našem webu i nadále.

Podívejte se na první okamžiky Petra Komberce na svobodě a dejte nám vědět do komentářů, jak se vám jeho články libí!

Kresby Petra Komberce k článkům:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.