nahoru

Karanténa by mohla polevit po Velikonocích. Hranice budou uzavřené nejméně půlrok, říká Prymula

Martin Bartkovský, Martin Bartkovský 22. března 2020 • 12:04
Epidemiolog Roman Prymula a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pořadu Partie na TV Prima
• video: 
Prima FTV

Přísná karanténní opatření chce náměstek Prymula začít rozvolňovat zřejmě od poloviny dubna, řekl v TV Prima. Na hranicích budou nejspíš trvat déle. A to v řádu několika měsíců až jednoho roku. Podívejte se na video.

Šéf Ústředního krizového štábu Prymula i ministr zdravotnictví Vojtěch se v pořadu Partie televize Prima shodli na tom, že chtějí počet nakažených zastavit na počtu kolem 10 000 kolem poloviny dubna. V té době také počítají s nulovým denním nárůstem nových případů. Pokud vše půjde tak, jak má, mohla by karanténní opatření polevit až po Velikonocích. „Během svátků se tradičně lidé hodně přesouvají za příbuznými a my nechceme riskovat nějakou druhou, třetí vlnu,“ řekl v pořadu Partie ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Maturity se odkládají. Písemky z češtiny ani cizího jazyka studenti psát nebudou >>> 

Naproti tomu uzavření hranic se protáhne. Vzhledem k benevolentnímu přístupu některých evropských států k pandemii nového typu koronaviru nechce vláda riskovat další propuknutí nákazy v Česku. „Uzavření hranic můžeme očekávat ještě v řádu několika měsíců až třeba jednoho roku,“ řekl v TV prima šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde najdete jejich vyjádření. Celý rozhovor si pak pustíte zde. Co na to říkáte?

Zápisy do prvních tříd proběhnou na dálku. Letní prázdniny kratší nebudou >>>

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.