nahoru

Politický populismus se stupňuje: Příště vyřeší Andrej Babiš nedostatek lékařů tombolou doktorských titulů

Marek Stoniš, Miroslav Kalousek 14. března 2021 • 17:00
Video se připravuje ...
Reflexe Marka Stoniše a Miroslava Kalouska: Příště vyřesí Andrej Babiš nedostatek lékařů tombolou doktorských titulů
• video: 
Reflex.cz

Nápad premiéra české vlády zavést letos takzvanou úřední maturitu byl rozcupován v aktuálním vydání podcastu Reflexe Marka Stoniše a Miroslava Kalouska. „To je úplný nesmysl, maturita je certifikát o dosaženém vzdělání,“ odmítl úvahy premiéra Babiše Miroslav Kalousek.

Oba diskutující se ovšem shodli, že téma maturit se stalo pro Andreje Babiše, respektive jeho marketéry, ideální záminkou, jak odvést pozornost veřejnosti i médií od základního problému dneška, kterým je fakt, že česká vláda nezvládá pandemii covidu a Česká republika je smutným rekordmanem v počtu úmrtí na tuto chorobu na počet obyvatel.

Kde tento populismus skončí? O čem všem dá ještě na internetu hlasovat ministryně financí Schillerová? Jak se dá Babišův populismus porazit? Idejemi, nebo ještě větším populismem? Podlehl někdy populismu v roli politika i Miroslav Kalousek?

Více se dozvíte v novém pravidelném podcastu Reflexe Miroslava Kalouska a Marka Stoniše. Příští díl už ve středu 17. března!

Reflexe Miroslava Kalouska a Marka Stoniše jsou nový pravidelný pořad, ve kterém šéfredaktor Reflexu debatuje s matadorem české polistopadové politiky o všem, co se děje kolem nás. Sledujte a poslouchejte každý týden na webu reflex.cz, redakčním YouTube kanálu a všech hlavních podcastových platformách.

Marek Stoniš, Miroslav KalousekPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.