Video placeholde

Kremlík: Globální oteplování je podvod, ekofašismus navazuje na Hitlera a vychovává si věřící děti

Změna klimatu je výzva, lidé se musí adaptovat, třeba pěstovat jiné plodiny, říká publicista a autor webu Klimaskeptik Vítězslav Kremlík. Globální oteplování je podle něj podvod, protože se lže o jeho rozsahu a manipuluje se daty. Zneužívají ho vědci i mezinárodní instituce. Kremlík mluví o ekofašismu, který ideově navazuje třeba na nacismus. Není prý náhoda, že se mu tak daří v Německu.

Za jiný názor na změnu klimatu už se vyhazuje z práce, tvrdí Kremlík. Environmentalismus se chová stejně jako nacismus nebo komunismus, snaží se převychovat děti tak, aby věřily ideologii vládnoucí vrstvy. Tedy tomu, že lidem hrozí apokalypsa. Srovnání s totalitními režimy podle Kremlíka není přehnané, vidí tu novou normalizaci. Mluví o snaze utahovat lidem opasky, aby se měli hůř, spojené se zdražováním. Specifické plány, které naznačuje, ale nepojmenovává.

Kremlík uznává, že se klima otepluje, otázka ale podle něj je, do jaké míry za to může člověk. Politici podle něj podléhají dobové módě a boj se změnou klimatu tak, jak se tu prosadil, byl otřesný debakl. Souhlasí, že ekologie byla zneužita, ale není to prý náhoda, nýbrž strukturální problém. Koncentrace skleníkových plynů rostou, CO2 prý nejsme schopni ovlivnit a obnovitelné zdroje nejsou dost efektivní. Odpověď tak možná přinesou technologie, o kterých zatím ani netušíme.

Lidé se podle Kremlíka nechovají racionálně, ale podléhají pocitům a mýtům. Německo třeba nesnižuje emise CO2 i proto, že kvůli tlaku zelených ustoupilo od jaderné energetiky. Kremlík za tím vidí ideový dogmatismus. Investice do boje s klimatem by měly podle něj být efektivní, což ale teď nejsou. Většina peněz navíc míří jen na jednu hypotézu a to je ten zásadní problém.

Skutečně chce někdo lidem zakázat jíst maso a létat letadlem? Co má s dnešním bojem proti klimatu společného Adolf Hitler? Proč někdo manipuluje daty o oteplování, co z toho má? A jaká adaptace na něj je podle Vítězslava Kremlíka racionální a správná?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>