Pošvářová: Babišův telefonát bude stát miliony, stát nefunguje a dálnice jsou hra na lidi, mě se museli zbavit | Reflex.cz
nahoru

Pošvářová: Babišův telefonát bude stát miliony, stát nefunguje a dálnice jsou hra na lidi, mě se museli zbavit

Čestmír Strakatý8. srpna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Miloslavou Pošvářovou
• video: 
Prostor X

Tenhle systém fungovat nebude. Soudní znalkyně Miloslava Pošvářová zná dobře fungování Ředitelství silnic a dálnic a moc pozitivních slov o něm říct nemůže. Mluví o neschopnosti a lidech, kteří jen plní pokyny. Nechápe, že nikdo nevysvětlil premiéru Babišovi, že jeho odložení začátku oprav na D1 u Prahy bude stát velké peníze a hrozí i soudy. Když tam působila, snažila se fungování ŘSD měnit. A proto prý musela skončit.

Dálnice se stavět nebudou, politici jen hrají s lidmi hru a vyhovuje jim to. Počítají se kilometry oprav, ale nekontroluje se kvalita. Na dálnicích mizí miliardy, protože se ani nereklamuje. A lidi budou znovu na stejných místech stát v uzavírkách, říká Pošvářová. ŘSD stojí mezi několika tábory, které mají vlastní zájmy. Třeba na prodeji pozemků pro stavby navíc někteří hodně vydělávají. Pomohla by transformace ŘSD na akciovou společnost. To ale politici podle Pošvářové brzdí. Ztratili by totiž vliv.

Expertka tam působila dva roky a tvrdí, že se tam lidé smáli, o co že se snaží. Odmítla se s tím prý smířit, předělala smluvní podmínky staveb a taky zavedla klíčovou digitalizaci dat. Tu ale po jejím odchodu zrušili a dokumenty se ztrácí. Pošvářová říká, že její snaha zasahovala do zájmů zhotovitelů i politiků, a proto se jí zbavili.

Chci od Babiše vysvětlení, možná skončím v ANO i v politice, červené linie mám jasné,…

ŘSD je podle ní toxické prostředí, kde lidé s vlastním názorem nevydrží. Míní, že i odchod minulého šéfa Kováčika nebyla náhoda. Působí tam stále stejní lidé a ani nový ministr dopravy Kremlík toho moc nezmůže. Lidi je prý prostě potřeba vyměnit. Jinak se dál nebude stavět, kvalitně opravovat, a jestli někdy bude mít Česko dostavěnou dálniční síť, to podle Pošvářové ví jen bůh.

Kolik peněz mizí na českých dálnicích a proč? Komu vyhovuje nefungující systém? Jak vypadaly tlaky v ŘSD, když se tam Miloslava Pošvářová pokoušela věci měnit? A jsou vůbec české dálnice bezpečné?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Ekonomka: Zaostáváme, politici lidem lhali, hrozby před námi jsou strašně velké. Je tu…

Marhoul: Zeman je zlo a v Češích probudil to nejhorší, je jako fašisti. Říkám o něm…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bruce Springsteen: Rocker s typickým chraplákem, který se stal jedním se symbolů amerického patriotismu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...
PREMIUM X Zelený Raoul: Soudruzi mají velký problém. KSČM se musí vrátit ke svým kořenům!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější