Zlatušková: Táta Babišovi uvěřil, bylo to nepochopitelné, do KSČ nevstoupil. Už za sebou rázně zabouchl dveře | Reflex.cz
nahoru

Zlatušková: Táta Babišovi uvěřil, bylo to nepochopitelné, do KSČ nevstoupil. Už za sebou rázně zabouchl dveře

Čestmír Strakatý12. července 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Kamilou Zlatuškovou
• video: 
Prostor X

Realita kolem nás je takový bizár, že to bez humoru nejde. Producentka a ředitelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková to teď vidí v Česku černě. Její příspěvěk do unikátního filmu Reflexu Moje svoboda je neveselý a končí depresivně. Někteří lidé jsou tu podle ní výrazně svobodnější, než jiní. Tvrdí, že se vždy snažila dělat věci na hraně, a i proto musela skončit v České televizi. Zároveň nechtěla být hromosvodem pro útoky na veřejnoprávní médium.

Do České televize chtěla Zlatušková dostat teď už legendární Kancelář Blaník. Má za sebou kontroverzní projekty, ale taky věci zaměřené na politiku a satiru. Odchod z ČT ale nebyl dobrovolný, rozpustili její tvůrčí skupinu, a tak se potřebovala bránit. Televize se podle Zlatušková příliš bála útoků mimoňů, a teď proto nemá prostor reagovat přes humor a satiru.

Politická situace teď Zlatuškovou znepokojuje, věci se utahují. Její otec Jiří Zlatuška byl přitom poslancem vládního hnutí ANO, což pro ni bylo nepochopitelné. Uvěřil prý, že bude moci věci měnit, protože mu záleží na školství. Zlatušková se mu to snažila rozmluvit a teď je ráda, že z hnutí ANO vystoupil a zabouchl za sebou rázně dveře. O celé věci připravuje film.

Chci od Babiše vysvětlení, možná skončím v ANO i v politice, červené linie mám jasné,…

Teď se ale věnuje hlavně festivalu Serial Killer, který zve do kina na seriály. Loni na něm mohli lidé vidět o několik měsíců dřív seriál Most!, a i letos se prý chystá podobná exkluzivita. Sledoval seriály na velkém plátně je podle Zlatuškové zážitek, navíc už kvalitou filmy často překonávají.

Na co se letos zaměřuje festival Serial Killer, a v čem chybí českým tvůrcům odvaha? Jak těžké bylo pro Kamilu Zlatuškovou angažmá jejího otce v hnutí ANO? Co je to veřejná služba, a je teď v Česku ohrožená? A proč se tu točí tak málo komedií?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Tomáš Klus: Zeman a Babiš jsou zlo. S jejich voliči mluvím, i když mi vyhrožují smrtí,…

Třeštíková: Miloš Forman byl letitý bezdomovec, rodinu obětoval. Katce dávám peníze,…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější