Zlatušková: Táta Babišovi uvěřil, bylo to nepochopitelné, do KSČ nevstoupil. Už za sebou rázně zabouchl dveře | Reflex.cz
nahoru

Zlatušková: Táta Babišovi uvěřil, bylo to nepochopitelné, do KSČ nevstoupil. Už za sebou rázně zabouchl dveře

Čestmír Strakatý12. července 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Kamilou Zlatuškovou
• video: 
Prostor X

Realita kolem nás je takový bizár, že to bez humoru nejde. Producentka a ředitelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková to teď vidí v Česku černě. Její příspěvěk do unikátního filmu Reflexu Moje svoboda je neveselý a končí depresivně. Někteří lidé jsou tu podle ní výrazně svobodnější, než jiní. Tvrdí, že se vždy snažila dělat věci na hraně, a i proto musela skončit v České televizi. Zároveň nechtěla být hromosvodem pro útoky na veřejnoprávní médium.

Do České televize chtěla Zlatušková dostat teď už legendární Kancelář Blaník. Má za sebou kontroverzní projekty, ale taky věci zaměřené na politiku a satiru. Odchod z ČT ale nebyl dobrovolný, rozpustili její tvůrčí skupinu, a tak se potřebovala bránit. Televize se podle Zlatušková příliš bála útoků mimoňů, a teď proto nemá prostor reagovat přes humor a satiru.

Politická situace teď Zlatuškovou znepokojuje, věci se utahují. Její otec Jiří Zlatuška byl přitom poslancem vládního hnutí ANO, což pro ni bylo nepochopitelné. Uvěřil prý, že bude moci věci měnit, protože mu záleží na školství. Zlatušková se mu to snažila rozmluvit a teď je ráda, že z hnutí ANO vystoupil a zabouchl za sebou rázně dveře. O celé věci připravuje film.

Chci od Babiše vysvětlení, možná skončím v ANO i v politice, červené linie mám jasné,…

Teď se ale věnuje hlavně festivalu Serial Killer, který zve do kina na seriály. Loni na něm mohli lidé vidět o několik měsíců dřív seriál Most!, a i letos se prý chystá podobná exkluzivita. Sledoval seriály na velkém plátně je podle Zlatuškové zážitek, navíc už kvalitou filmy často překonávají.

Na co se letos zaměřuje festival Serial Killer, a v čem chybí českým tvůrcům odvaha? Jak těžké bylo pro Kamilu Zlatuškovou angažmá jejího otce v hnutí ANO? Co je to veřejná služba, a je teď v Česku ohrožená? A proč se tu točí tak málo komedií?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Tomáš Klus: Zeman a Babiš jsou zlo. S jejich voliči mluvím, i když mi vyhrožují smrtí,…

Třeštíková: Miloš Forman byl letitý bezdomovec, rodinu obětoval. Katce dávám peníze,…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější