Politika mi leze na nervy, bojkot Babiše je ale jediná možnost. Na Václaváku mi bylo smutno, říká Holý z J.A.R. | Reflex.cz
nahoru

Politika mi leze na nervy, bojkot Babiše je ale jediná možnost. Na Václaváku mi bylo smutno, říká Holý z J.A.R.

Čestmír Strakatý6. června 2019 • 06:00
Prostor X. Rozhovor s Romanem Holym
• video: 
Prostor X

Jako dítě slyšel Abbu a zešílel. Od té doby Roman Holý hudbou žije a vypadá to, že ho baví pořád stejně. Stojí mimo jiné za legendárními kapelami J.A.R. a Monkey Business. A tvrdí, že má nejlepší povolání ve vesmíru. Politika ho nebaví, vlastně mu už leze krkem, protože je všude. I tak o ni ale na posledním albu Monkey Business zpívají, jinak to prostě nešlo.

Holý mluví o štěstí, které zažívá na koncertech. Vypijí sud piva, zahrají nadšeným lidem a ještě dostanou zaplaceno. Říká, že alkohol k tomu patří, třeba večírky J.A.R. prý bývaly tak divoké, že se o nich ani nedá vyprávět. Zpěvák Matěj Ruppert by navíc bez piva možná ten koncert ani nezvládl.

Na hudbě si nejvíc cení pravdivost, do textů patří bláznivé i vážné věci. Politika se tam ale nehodí, to Holému vždy vadilo a lezlo mu to na nervy. Na poslední desce Monkey Business ale prý musela třeba kritika prezidenta zaznít, protože jinak by nebyli autentičtí a opravdoví. Holý říká, že dnes o tom mluví všichni a mají nějaký názor, už toho prý má dost. Na demonstraci na Václavské náměstí ale šel rád, i když ho tam přepadl smutek.

Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého,…

Podle Holého je hudba lék na všechno, i na politiku. Pomáhá nám to všechno přežít a je soundtrack našich životů, i když za ni teď lidi moc nechtějí utrácet a uživit se není jednoduché. Dobře se s ní ale stárne, a tak je docela možné, že ji Roman Holý bude dělat až do smrti.

Jaké bude nové album J.A.R., na kterém teď pracuje? Proč by chtěli Monkey Business zpívat česky? V čem se cítí jako kašpaři a závidí „vážnějším“ hudebníkům? A lituje bojkotu festivalů, které financuje Agrofert?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Terapeut Vojtko: Chlastáme a zároveň se týráme. Vztahy jsou těžké a porno nám stačí,…

Hřebejk: Jsem slovně agresivní, chtěl bych být na Zemana laskavější. Otírání o něj se…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější