Politika mi leze na nervy, bojkot Babiše je ale jediná možnost. Na Václaváku mi bylo smutno, říká Holý z J.A.R. | Reflex.cz
nahoru

Politika mi leze na nervy, bojkot Babiše je ale jediná možnost. Na Václaváku mi bylo smutno, říká Holý z J.A.R.

Čestmír Strakatý6. června 2019 • 06:00
Prostor X. Rozhovor s Romanem Holym
• video: 
Prostor X

Jako dítě slyšel Abbu a zešílel. Od té doby Roman Holý hudbou žije a vypadá to, že ho baví pořád stejně. Stojí mimo jiné za legendárními kapelami J.A.R. a Monkey Business. A tvrdí, že má nejlepší povolání ve vesmíru. Politika ho nebaví, vlastně mu už leze krkem, protože je všude. I tak o ni ale na posledním albu Monkey Business zpívají, jinak to prostě nešlo.

Holý mluví o štěstí, které zažívá na koncertech. Vypijí sud piva, zahrají nadšeným lidem a ještě dostanou zaplaceno. Říká, že alkohol k tomu patří, třeba večírky J.A.R. prý bývaly tak divoké, že se o nich ani nedá vyprávět. Zpěvák Matěj Ruppert by navíc bez piva možná ten koncert ani nezvládl.

Na hudbě si nejvíc cení pravdivost, do textů patří bláznivé i vážné věci. Politika se tam ale nehodí, to Holému vždy vadilo a lezlo mu to na nervy. Na poslední desce Monkey Business ale prý musela třeba kritika prezidenta zaznít, protože jinak by nebyli autentičtí a opravdoví. Holý říká, že dnes o tom mluví všichni a mají nějaký názor, už toho prý má dost. Na demonstraci na Václavské náměstí ale šel rád, i když ho tam přepadl smutek.

Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého,…

Podle Holého je hudba lék na všechno, i na politiku. Pomáhá nám to všechno přežít a je soundtrack našich životů, i když za ni teď lidi moc nechtějí utrácet a uživit se není jednoduché. Dobře se s ní ale stárne, a tak je docela možné, že ji Roman Holý bude dělat až do smrti.

Jaké bude nové album J.A.R., na kterém teď pracuje? Proč by chtěli Monkey Business zpívat česky? V čem se cítí jako kašpaři a závidí „vážnějším“ hudebníkům? A lituje bojkotu festivalů, které financuje Agrofert?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Terapeut Vojtko: Chlastáme a zároveň se týráme. Vztahy jsou těžké a porno nám stačí,…

Hřebejk: Jsem slovně agresivní, chtěl bych být na Zemana laskavější. Otírání o něj se…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější