Laco Déczi: Češi ví h*vno, Trump je nejlepší prezident. Arabové nic neumí, jsou to blbci | Reflex.cz
nahoru

Laco Déczi: Češi ví h*vno, Trump je nejlepší prezident. Arabové nic neumí, jsou to blbci

Leila Chadalíková24. května 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Lacem Deczim
• video: 
Prostor X

V roce 1985 emigroval. Nejdříve na sedm měsíců do Německa, kde čekal na příležitost dostat se do USA. Dnes Laco Déczi žije na předměstí New Yorku a i přes to, že je sám emigrantem, tvrdí, že Donald Trump, zastánce tvrdé protiimigrační politiky, je nejlepším prezidentem. Plný až těžko pochopitelných rozporů a ve svých jednaosmdesáti letech stále bouřlivák, takový je Laco Déczi. Legenda československé hudby, jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř. 

Přišel v teplácích, jak je jeho zvykem. Měl na sobě světlé tričko, o kterém jsem stále přemýšlela, zda není naruby. Byl milý, slušný, pokorný. A potom se zapnuly kamery…

Co má na srdci, to vytroubí

Laca Décziho letos do Česka přivedla dvouměsíční koncertní túra k novému albu Proton. Vystupuje v podstatě každý den, což je v jeho věku obdivuhodný výkon. Únavu byste na něm ale těžko hledali. Je otevřený bavit se o čemkoliv a říká zásadně to, co si myslí. Tak například během natáčení Prostoru X přede mnou, napůl Arabkou, prohlásil, že prezident Trump to myslí dobře, protože chce přijímat jen chytré lidi. A ne Araby. Ti totiž nic neumí. „Co umí? Mají pět manželek a válí se doma,“ říká naprosto otevřeně Déczi. 

Terapeut Vojtko: Chlastáme a zároveň se týráme. Vztahy jsou těžké a porno nám stačí,…

Legenda s nástrojem legendy

Životní příběh našeho nejznámějšího trumpetisty, který se prosadil především v zahraničí, je bohatý na neuvěřitelné příběhy a také životní náhody. Jedna taková mu do ruky přihrála trubku s jen těžko vyčíslitelnou hodnotou. Laco Déczi hraje na nástroj, který vlastnil Clifford Brown. Tragicky zesnulý trumpetista byl podle Décziho nejlepším hráčem všech dob. 

Drsný, spontánní, energický

V rozhovoru mě hudebník několikrát uvedl do situací, během kterých jsem si nebyla jistá, jak správně zareagovat. A doteď vlastně nevím, zda se mi to povedlo. Ať už to bylo jeho naprosto spontánní prohlášení „ty máš docela dobrý prsa“, nebo příběh o tom, jak se seznámil s jeho současnou manželkou. S energií sobě vlastní popisuje, jak se po společně propité noci ona pozvracela a on následně pokálel. 

Karlos Vémola: Miluju umělé holky, žena musí mít velká prsa. Zapasím pro peníze a žiju…

Laco Déczi je zkrátka svéráz a jak o něm napsal Tomáš Poláček, autor knihy Totálně vytroubený mozek, tak trochu hulvát…

Jak to má Déczi s alkoholem? Komu fandí v hokeji? Proč mu nepomohl Karel Gott? A jaký význam má název jeho posledního alba? Odpovědi najdete v novém dílu Prostoru X.

Čech, jehož díla sbírají bohatí, mocní, královské rodiny i muzea. U nás je ale neznámý.…
Džokić: Iveta Bartošová na nás podala trestní oznámení, s Arturem jsme to přehnali,…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Putin vymývá mozky. Seriál Černobyl lže o sovětské propagandě
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější