Kalousek: Babiš vykrádá trezor a chce beztrestnost. Někdy mám chuť se na to vykašlat, ale ještě to dává smysl | Reflex.cz
nahoru

Kalousek: Babiš vykrádá trezor a chce beztrestnost. Někdy mám chuť se na to vykašlat, ale ještě to dává smysl

Čestmír Strakatý30. dubna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Miroslavem Kalouskem
• video: 
Prostor X

Udělal jsem mnoho chyb, ale nikdy takový zločin, jaký páchá tato vláda. Miroslav Kalousek tvrdí, že Andrej Babiš kvůli udržení u moci prodává budoucnost Česka. Bojí se, že v Česku dochází k destrukci právního státu. Hlavní problém přitom nevidí v nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Strašně špatné už to prý bylo do teď a jsou tu důležitější věci, kvůli kterým by se mělo demonstrovat.

Podle Kalouska vládě ujel vlak, a to ve vší myslitelné modernizaci. My se mezitím prý věnujeme tomu, jestli pár bankovních lupičů bude mít klid na vyloupení posledních trezorů. Kalousek tvrdí, že vláda ví, že po roce 2030 přestane být důchodový systém udržitelný. Je přitom možné, že za 20 let na důchody vůbec nebude. Babišovi ale jde podle něj o udržení u moci a beztrestnost.

Kalousek vůbec nepochybuje o tom, že premiér teď dokáže ošetřit své trestní stíhání a že to taky dělá. Má totiž možnost zasahovat do policie a státního zastupitelství a byl by prý blázen, kdyby ji nevyužil. Proto neodejde, ani když bude nepravomocně odsouzen. Podle Kalouska Babiš společně s prezidentem Zemanem pohřbívají budoucnost Česka pro své zájmy.

Pečinka: Babiš je vyděšený ze soudu, svoji hru musí dohrát do konce. S Tomanem si nás…

Kalousek taky přiznává, že někdy má chuť se na politiku vykašlat. Ještě mu to ale údajně dává smysl, i kvůli tomu, v jaké zemi budou žít jeho děti. Jestli bude znovu kandidovat do sněmovny nebo jinam, teď říct nedokáže. TOP 09 podle něj potřebuje změny a nové impulzy. Jiří Pospíšil prý strany neřídí, ale v předsedovi hlavní problém není.

V čem připomíná Česko vykrádanou banku? Jak může Andrej Babiš zasahovat do kauzy Čapí hnízdo? Jak by se měla změnit TOP 09? A co drží Miroslava Kalouska v politice?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Babiš je teď nevinný, policie spekuluje, Čapí hnízdo možná vytáhli účelově, říká "pravá…
Profesorka Dvořáková: Mocní si tu rozdělili vliv a Babiš ten systém využívá. Český stát…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější