Slávek Boura: Devadesátky byly jízda, lidé nás milovali a peníze byly. Myslel jsem, že to nikdy neskončí | Reflex.cz
nahoru

Slávek Boura: Devadesátky byly jízda, lidé nás milovali a peníze byly. Myslel jsem, že to nikdy neskončí

Leila Chadalíková24. dubna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor se Slávkem Bourou
• video: 
Prostor X

Jedna z nejvýraznějších osobností televizní zábavy devadesátých let. Moderátor, zkrachovalý muzikálový producent, taxikář, spisovatel. Ale také jeden z vyšetřovaných v kauze pašování drog mezi Českem, Austrálií a Novým Zélandem. To vše je Slávek Boura, dnešní host rozhovorového pořadu Prostor X. 

 

Televize Nova letos oslavila 25 let své existence. A právě Slávek Boura byl u úplných začátků. Tvořil moderátorskou dvojici s dnes již exmanželkou Markétou Mayerovou. Do televize prý ale nechtěl. Měla to být právě Mayerová, tehdejší Bourova velká láska, kdo dokonce snad i přinutil, aby zkusili konkurz. A tak jim začaly slavné časy. Nejdříve Snídaně s Novou a později kultovní pořad Rande. Následoval Vabank a další zábavné show. 

Karlos Vémola: Miluju umělé holky, žena musí mít velká prsa. Zapasím pro peníze a žiju…

Strmé stoupání i hluboký pád

Slávu podle Boury více prožívala Markéta. „Já chodím strašně rychle a když jsme šli někde po ulici, tak Markéta za mnou vlála. Vždycky křičela, abych na ni počkal. Na ulici si tak lidé dřív všímali mě… Ona byla za mnou, a tak ji nestihli zaznamenat. To ji hrozně štvalo,“ vzpomíná Boura na dobu, kdy byl na pomyslném kariérním vrcholu.  

Po rozvodu v roce 2008 se Boura začal věnovat produkování, avšak velkolepý muzikál Naháči neuspěl. Dodnes po něm zůstaly jen dluhy. Pro televizního oblíbence šlo o hluboký pád, který prý ustál jen díky svému egu, „Kdo si nezkusil pády, nemůže si dovolit úspěch. Jako by pád podmiňoval následnou kvalitu úspěchu,“ konstatuje Slávek Boura. 

Džokić: Iveta Bartošová na nás podala trestní oznámení, s Arturem jsme to přehnali,…

Pašování drog je vtipná záležitost

Konec loňského roku nebyl pro bývalého moderátora vůbec šťastný. Na veřejnost pronikly informace o jeho podezření z pašování drog. Překvapivě celou kauzu v Prostoru X označil za „vlastně vtipnou záležitost“, i když mu v případě prokázání viny hrozí až 18 let vězení. 

Co dalšího řekl Boura k obvinění v drogové kauze? Proč je podle něj náš prezident reklamou na samolibost? Jaké bylo jezdit s taxíkem? Museli zaměstnanci Novy povinně sledovat pořad Volejte řediteli? A proč napsal knihu o poltergeistovi? Odpovědi najdete ve videu.

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Z vážných věcí si dělám prdel. Kampaně proti sexismu jsou průšvih, Česi jsou ale…
Čech, jehož díla sbírají bohatí, mocní, královské rodiny i muzea. U nás je ale neznámý.…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější