Ekonom: Maláčová je nebezpečná, díky bohu za Babiše a Schillerovou. Piráti jsou noví komunisti a mají děsivé plány | Reflex.cz
nahoru

Ekonom: Maláčová je nebezpečná, díky bohu za Babiše a Schillerovou. Piráti jsou noví komunisti a mají děsivé plány

Čestmír Strakatý2. dubna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Lukášem Kovandou
• video: 
Prostor X

Ekonomická krize Česko nečeká, ale nebezpečí je dost. Ekonom Lukáš Kovanda je vidí hlavně v zahraničí. Brexit, zpomalující Čína a obchodní války můžou vytvořit nepříjemný koktejl. Největší nepřítel pro Babišovu vládu je stále Donald Trump, přidala se k němu prý ale taky ministryně Jana Maláčová. Ta se podle Kovandy chová jako lidé, kteří přivedli Venezuelu a Řecko k totálnímu rozvratu. A my jsme na stejné cestě.

Kovanda tvrdí, že vláda teď dělá nerozumné kroky. Důchodcům hází drobky a opravdové reformy se bojí. Přidat jim víc než pár stovek bude ale prý možné jen díky razantním změnám. Podle Kovandy je mezi důchody žen a mužů nerovnost, ta ale vzniká už v aktivním životě. Celkově prý berou ženy důchod větší, protože se dožijí delšího věku. Zdůrazňuje, že pokud nechcete prožít stáří o suchém chlebu a vodě, nemůžete se spoléhat na stát. Doporučuje spořit a investovat, třeba do bytů.

Bytová situace se v Česku a zejména v Praze přitom jen tak nezlepší. Kovanda dokonce tvrdí, že ceny dramaticky porostou a v centru už prostě budou bydlet jen bohatší. Jinak to prý ani nejde. Plány Piratů, kteří mluví o danění prázdných investičních bytů, jsou podle Kovandy děsivé. Je to prý komunismus a zasahování do soukromého vlastnictví, které tu od 50. let nebylo. Vidí za tím ale i společenskou závist. Tvrdí, že jde o probouzení špatných duchů v nás kvůli politickým bodům.

Další krize může mít dalekosáhlejší následky než ta minulá. Zadlužení států enormně vzrostlo >>>

Ekonomka Zamrazilová: Bojím se obrovské síly důchodců. Nespoléhejte na stát a kupujte byty

České ekonomice podle Kovandy taky chybí plán na těžká léta, která se blíží. Nástup elektromobility může znamenat, že ze země odejde výroba aut. O Andreji Babišovi mluví Kovanda jako o nejpravicovějším elementu vlády, ministryně financí pak je pro něj hráz proti vizím a představám ČSSD. Kovanda tvrdí, že ministryně Maláčová je pro českou ekonomiku nebezpečím a pokud se nic nezmění, hrozí nám osud Řecka, kde je ztracená generace mladých lidí.

V čem přesně je Jana Maláčová hrozbou? Proč by bylo podle Kovandy nejlepší, kdyby vláda třeba rok vůbec nic nedělala? Čeká nás důchodová katastrofa? A v čem jsou Piráti podobní komunistům?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Singer: Hrozby rostou, musíme posílit armádu. EU je jako Rakousko-Uhersko před válkou
Analytik: Jsme jako ovce na porážku, zrušte si Facebook. Ukradl vaši identitu a je…
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější