Babiš chce hrozně lásku, moc mu změnila mozek. Uvěřil jsem a tlačil ho do politiky, omlouvám se, říká Müller | Reflex.cz
nahoru

Babiš chce hrozně lásku, moc mu změnila mozek. Uvěřil jsem a tlačil ho do politiky, omlouvám se, říká Müller

Čestmír Strakatý13. února 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Janem Mullerem
• video: 
Prostor X

Jak si užít globální krizi? Novinář Jan Müller o tom napsal celou knihu. Průvodce budoucností popisuje rizika a výzvy dnešní doby a taky radí, jak se s některými z nich vyrovnat. Doporučuje třeba být co nejvíc mimo sociální sítě, které námi neustále manipulují a dělají z nás trénované opičky. Navíc ještě zesilují touhu lidí po hledání „alternativních pravd“.

Karel Gott třeba i dnes hluboce věří konspiračním teoriím a říká prý šílené věci. Müller přitom popisuje, jak Gott v roce 2001 předpověděl islámský terorismus i systém elektronických plateb. Zároveň si ze sebe slavný zpěvák dokáže dělat v tomto směru legraci. Podle Müllera lidem chybí pevný bod, kterým dřív bylo náboženství. Teď ho nahradily právě konspirační teorie nebo sociální sítě. Tvrdí, že vzhledem k tomu, jak jsme neustále zavalení informacemi, je to, že přežijeme den a nezblázníme se, na metál.

Klíčová je přitom role sociálních sítí. Záměrně dávají prostor negativním informacím, protože ty se lépe šíří a mají větší dosah. Není za tím velké zlo, ale prostá snaha udržet lidi u obrazovek a my jsme jako trénované opice. Jsme tlačení k negativitě, přestože se nám daří nejlépe v historii. Instagram navíc vede k depresím, což je podle Müllera dokázané. Zdůrazňuje, že data jsou naše bohatství a my bychom se podle toho měli chovat. Starat se o ně jako třeba o zdraví.

Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami,…

Müller v knize zároveň popisuje, jak uvěřil Andreji Babišovi a přesvědčoval ho, aby šel do politiky. Teď se za to omlouvá. Babiš podle něj v politice hrozně zestárl, stejně jako Zemana ho moc vycucla. Navíc prý dlouhodobé působení v situaci, kdy má velkou moc, mění viditelně jeho mozek. V tomto ohledu je oběť, protože moc je jako droga. Müller tvrdí, že Babiš chce hrozně lásku a to, aby ho lidé měli rádi. Jeho „čau lidi“ je údajně autentické. Radí mu přitom, aby dal půlku svého majetku na charitu, pokud mu tedy jde o dobro země.

V čem byl Babiš tak důvěryhodný a jak se změnil? Proč by mohl být podle Jana Müllera blackout pro lidi probuzením? Jak přišel Karel Gott na své temné předpovědi? A co je největší krize, která člověka čeká?

Bartuška: Česko a celý náš svět jsou v ohrožení, za pár let uvidíte, Rusko tu jaderné…

Václav Klaus ml.: Ve Sněmovně asi skončím, prezidenta nevylučuji. Chci Česko měnit,…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější