Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami, máme důkazy | Reflex.cz
nahoru

Profesor Ptáček: Vládnou nám bezcitní psychopati, za většinu nemocí si můžeme sami, máme důkazy

Čestmír Strakatý29. ledna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Radkem Ptáčkem
• video: 
Prostor X

Láska prochází žaludkem. Moudrost, kterou teď podle profesora lékařské psychologie a klinického psychologa Radka Ptáčka věda dokázala. Zjistilo se totiž, že bakterie ve střevech přímo ovlivňuje naše duševní zdraví. Zuří tam prý válka mezi těmi dobrými a zlými. A tím, co jíme, si můžeme zadělat na problémy i nemoci vyléčit. Životní styl může podle Ptáčka za většinu nemocí. Duševní zdraví přitom podceňujeme, i když u lékařů a soudců, kteří jsou pod obrovským tlakem, je klíčové. Taky tvrdí, že vláda psychopatů je prostě fakt.

Ptáček má pro propojení střev a mozku důkazy. Manipulací s bakteriemi se podle něj dá ovlivnit duševní stav člověka. Jejich transplantací ze zdravého do nemocného člověka pak léčit třeba deprese a úzkosti. Klíčový je ale životní styl. Geny totiž nejsou dané a my je spouštíme, nebo vypínáme třeba tím, co jíme, jestli pijeme alkohol nebo se hýbeme. Ptáček tvrdí, že tohle může až za 80 procent nemocí, mluví o spolehlivém zmapování faktorů. 

Jedním z nich je přitom i chování a uvažování. Třeba to, jak vnímáte stres. Pokud ho přijmete jako výzvu, může být dokonce pozitivní. Ptáček říká, že pozitivní způsob myšlení může v důsledku prodloužit život. Sám zkoumal vliv stresu na lékaře, soudce nebo učitele. U všech hraje stres obrovskou roli, v práci jsou přitom sami. Většina se obrací na alkohol, který podle Ptáčka vede k neurodegenerativním onemocněním a není řešení.

Alkohol způsobuje 9 typů rakoviny, víme to jistě a média mlčí, bezpečná dávka…

V Česku se totiž duševní zdraví podceňuje obecně, a tak je prevence dopadů dlouhodobého stresu prakticky mimo vnímání společnosti. Lidé to berou jako samozřejmost a lékaři nebo soudci to bagatelizují, přitom je to u nich klíčové. Ptáček zdůrazňuje důležitost prevence, zdravého životního stylu a psychohygieny. Být duševně nemocný je ale podle něj v Česku stále stigma. 

Jak se chovají psychopati ve společnosti? Proč nám vládnou a kdo mezi ně patří? Čím likvidují sociální sítě duševní zdraví dětí? A jak přesně můžete ovlivnit svoje duševní zdraví jídlem a pohybem?

V jídle je skryté nebezpečí, může i za rakovinu. Vím, co změnit, mě to uzdravilo, stačí…
Šéf Senátu Kubera: Všichni se dožijeme komunismu, Češi peníze na obědy pro děti propijí…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější