V jídle je skryté nebezpečí, může i za rakovinu. Vím, co změnit, mě to uzdravilo, stačí dny, tvrdí lektorka | Reflex.cz
nahoru

V jídle je skryté nebezpečí, může i za rakovinu. Vím, co změnit, mě to uzdravilo, stačí dny, tvrdí lektorka

Čestmír Strakatý17. prosince 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Evou Cykritovou
• video: 
Prostor X

Jaké jídlo je dnes vlastně zdravé a komu věřit? Lektorka a expertka na výživu Eva Cikrytová říká, že jsme radami a doporučeními masakrováni. Realita je ale podle ní jinde. Sama měnila jídelníček postupně a zjišťovala, že se zbavuje zdravotních problémů a nadváhy. Teď tvrdí, že jídlo prostě uzdravuje, jen je třeba vybrat to správné. Co tedy jíst?

Cikrytová doporučuje začít přidáním tepelně upravené zeleniny a hlavně se soustředit na prvopotraviny. Vyhnout bychom se přitom měli mléku, pečivu a cukru. Běžné jídlo podle ní vede jen k přežívání. Lidé jsou tlustí a zároveň podvyživení. Cukr navíc prý způsobuje cukrovku a rakovinu a tělo se kazí. Její děti cukr vůbec nejí a nepotřebují údajně léky ani antibiotika.

Před změnou jídelníčku přitom Cikrytová jedla tak, jak se často doporučuje. Saláty, kuřecí maso, jogurty. Tvrdí, že média nám tlačí, co je zdravé. Často jde ale o potraviny plné soli a cukru. Lidé navíc nemají čas a tak kupují věci, co doma rozbalí a sní. To, že nám obchody často prodávají nekvalitní potraviny, je prý ale hlavně naše vlastní chyba. Špatná doporučení podle Cikrytové můžou dávat i lékaři, zmiňuje třeba svou pediatričku. 

Barbora Strýcová: Po kritice Sereny mi vyhrožovali smrtí, kvůli bulváru cítím bezmoc a…

Lektorka si je přitom naprosto jistá, že právě jídlo jí pomohlo se uzdravit. Tvrdí, že se zbavila genetické mutace krve, i když jí lékaři tvrdili, že to nepůjde. Člověk podle ní může pozorovat změny už během dnů. Odmítá přitom, že by to, co doporučuje, bylo drahé. Zdůrazňuje, že polotovary budou vždy dražší. Navíc i supermarkety se prý mění a začínají nabízet věci, které byly dřív k nalezení jen ve zdravé výživě.

Kde je skryté nebezpečí v potravinách? Skutečně může změna stravy uzdravit? Kdo si může dovolit jíst zdravě? A jak tedy jíst?

„Demokracie“ nám lže o svobodě, je nebezpečnější než komunismus. Znám cestu ven, tvrdí…
Urban: Zeman je nemyslící ožrala a kauza Čapí hnízdo na objednávku. Člověk v tísni jsou…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější