Václav Klaus ml.: Ve Sněmovně asi skončím, prezidenta nevylučuji. Chci Česko měnit, šířit hlouposti je právo | Reflex.cz
nahoru

Václav Klaus ml.: Ve Sněmovně asi skončím, prezidenta nevylučuji. Chci Česko měnit, šířit hlouposti je právo

Čestmír Strakatý7. února 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Václavem Klausem mladším
• video: 
Prostor X

Chci změnit české školství, společnost a hájit hodnoty, kterým věřím. To říká Václav Klaus mladší a dodává, že v Poslanecké sněmovně to asi nepůjde. Je velmi reálné, že už nebude kandidovat, nechce totiž jen sedět v zadní lavici. Mluví o tom, že chce změnit českou společnost, ideálně v exekutivní funkci. Prezidentskou kandidaturu přitom nevylučuje, i když dodává, že je mladý a musel by se potřetí oženit. Klaus taky přiznává, že někdy šíří nepravdy, ale nevadí mu to. Hají prý právo lidí mýlit se a říkat hloupé názory. A tvrdí, že na svém facebookovém profilu bude mazat, koho chce.

Klaus s řadou poslanců ODS vychází skvěle, stranu opustit nechce. Názory kritiků nekomentuje, ale třeba Jana Černochová je podle něj občas přepjatá. Trvá na tom, že účast na misi v Aghanistánu Česku ani demokracii velkou službu nepřináší a připomíná mu Vietnam. Česká přítomnost na misi podle něj velký smysl nemá.

Předseda ODS Petr Fiala podle Klause na poslaneckém klubu k jeho iniciativě ohledně mazání příspěvků na Facebooku mlčel a teď mluví v médiích jinak. Klaus svou snahu vysvětluje tím, že Evropská unie vede největší útok na svobodu slova od roku 1989. Říkat, že jiný názor je dezinformace, je podle něj totalitní. Odmítá, že by EU chtěla pouze informovat a upozorňovat na nepravdy. 

Kalenský: Zeman je dar z nebes a oddaně slouží, Rusko našlo naše slabé místo, média…

Poslanec přitom přiznává, že sám napsal a šířil nepravdy. Nevidím na tom ale nic špatného. Důležité podle něj je, že na to někdo upozorní a vyvrátí to. Lidé mají podle něj právo šířit v podstatě cokoliv, co nebude trestné. Na svém facebookovém profilu ale příspěvky maže a bude v tom pokračovat. Někteří se mu tam chodí prý vysírat, jde přitom o jeho názorovou stránku. 

Klaus míní, že dezinformace možná šířila česká média, a to ohledně střetu poslance SPD Volného s kolegy v Poslanecké sněmovně. Ve stenozáznamu je totiž podle něj věc popsaná jinak, než byla prezentovaná. To, že se předseda SPD Okamura ptal ministra kultury Staňka, zda chce Muzeum romské kultury bilion korun, je podle Klause v pořádku. Poslanci údajně mají právo pokládat hloupé otázky.

Bude Václav Klaus mladší kandidovat na prezidenta? Zvažuje odchod z ODS? Proč mu vadí slovo dezinformace? A jak často se sám plete?

Kartous: Diletanti vládnou, přišli jsme o 30 let. Víceleté gymply se plní lepšodětmi,…
Šéf Senátu Kubera: Všichni se dožijeme komunismu, Češi peníze na obědy pro děti propijí…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější