Tomský: EU nepřežije, vydírá a cpe nám nadřazenou ideologii homosexuálů, v Anglii je to katastrofa | Reflex.cz
nahoru

Tomský: EU nepřežije, vydírá a cpe nám nadřazenou ideologii homosexuálů, v Anglii je to katastrofa

Čestmír Strakatý13. prosince 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Alexanderem Tomským
• video: 
Prostor X

Bude tu Evropská unie za 10 let? Podle překladatele a politologa Alexandera Tomského spíš ne. Smete ji totiž první krize, která přijde. Tomský je britský občan a hlasoval pro brexit. Ten podle něj na britských ostrovech stále víc rozděluje přátele a celé rodiny. Unie je prý utopický projekt, který nám vnucuje liberalismus jako povinnou ideologii. Tomský tvrdí, že Brusel chce teď Velkou Británii pokořit. Premiérka Mayová přitom kapitulovala a nevyjednala vůbec nic. I tak se ale údajně obě strany nakonec nějak dohodnou. 

Tomský říká, že smlouva o brexitu je ze strany EU ultimátum. Velkou Británii vydírá tím, jak si chrání trh, protože nic jiného nemá. Tomský žádné zisky z členství v Unii nevidí, a to ani pro Česko. Třeba všechny dotace jsou podle něj jed. Klidně bychom prý mohli být jako Island nebo Austrálie a rozdíl by byl jen malý.

I tak ale podle Tomského na tvrdý brexit nedojde. Většina poslanců chce totiž zachovat obchod s EU. Angličané podle něj v referendu hlasovali pro vystoupení, protože věřili, že dohodnout se bude v zájmu EU. Šlo jim o suverenitu a vymanění se z další integrace a byrokracie. Tomský tvrdí, že Velká Británie vstoupila do Evropské unie vlastně omylem. Analýzy toho, jak by zemi mohl brexit poškodit, ho nezajímají.

Ovčáček: Prezident měl už několikrát zemřít, královsky se tím bavíme, novináři jsou…

Hlavní problém EU je podle Tomského všudypřítomná ideologie. Mluví o liberálním politickém korektivu. Třeba o ochraně menšin, podle něj pofidérních, a potlačování většiny. Tomský míní, že nám Unie cpe homosexualitu jako nadřazenou ideologii. Striktně odmítá adopce dětí homosexuály a nebere v tomto kontextu ohled na to, co by bylo lepší pro ono dítě. Klíčová je totiž prý lidská přirozenost. 

Tomský zdůrazňuje, že brexit je nutný taky proto, že Anglie je přelidněná. Jsou tam prý fronty u lékařů, dopravní problémy a předražené bydlení. Jde údajně doslova o katastrofu. Lidé se proto naštvali a připadá jim absurdní, že se politici vymlouvají na EU. Podle Tomského je ale zajímavé, že to celé vadí jen polovině obyvatelstva. 

Proč tu podle Alexandera Tomského EU za 10 let zřejmě nebude? Čím podle něj dělá Brusel z homosexuálů nadřazenou ideologii? V čem je problém evropských veřejnoprávních médií? A jak vlastně dopadne brexit na běžné lidi?

Jaroš: Babiš je hraniční psychopat, ukázala se hnusná pravda, jdu do politiky a musíme…
Velvyslanec při NATO: Varuji před větší závislostí na Rusku, snaží se podkopat…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější