Generál Pavel: Nenormálně chráníme muslimy a vánoční stromky už mizí, nevidíme skutečnou hrozbu | Reflex.cz
nahoru

Generál Pavel: Nenormálně chráníme muslimy a vánoční stromky už mizí, nevidíme skutečnou hrozbu

Čestmír Strakatý15. října 2018 • 06:00
Prostor X: rozhovor s Petrem Pavlem
• video: 
Prostor X

Generál Petr Pavel, bývalý šéf Vojenského výboru NATO, potřebuje svobodu a volnost. Má toho hodně na srdci a chce se angažovat jako občan. Do politiky nejde, svázala by mu totiž ruce. Aspoň zatím, definitivní ne neříká. Varuje přitom před přehnanou politickou korektností. Třeba ochrana žen a muslimů podle něj jde za hranice zdravého rozumu.

Pavel kritizuje české politické prostředí. Je plné nálepkování názorových oponentů, o jejichž argumentech se raději nepřemýšlí. Mluví přitom o zástupcích všech stran a směrů. Základem problému je podle něj eroze našich hodnot. Nevíme, kým chceme být a stáváme se hříčkou fake news a politických her. Sám se ale stydí za výroky prezidenta Zemana na adresu novinářů. Z ostré reakce od prezidentova mluvčího si přitom nic nedělá. Prý je dobře, že se může svobodně vyjádřit.

Pithart: Nejchudší to vzdali, rozevírá se strašně nebezpečná propast, Zeman by měl…

Pavel zdůrazňuje, že je potřeba odlišovat slušnost a přehnanou politickou korektnost. Té je podle něj příliš v NATO, Evropě i Česku. Zmiňuje přehnaný tlak na rovnováhu v zastoupení mužů a žen. Ostře přitom odmítá kvóty a tvrdí, že naše korektnost jde často do extrému. Ochrana náboženství a kultur podle něj může být kontraproduktivní. Třeba muslimy prý chráníme tak, že už to není normální. Pavel mluví o odstraňování vánočních stromků v některých zemích kvůli tomu, aby se neurazili zástupci menšin.

Kategorické odmítání migrace ale generál kritizuje. Máme podle něj právní i morální povinnost postarat se o uprchlíky, ale jen o desítky. Problém vidí v nekontrolované ilegální migraci. Toto nebezpečí se přitom i tak v Česku záměrně zkresluje a nadhodnocuje. Jde o uměle vytvořený problém.

“Realistický rasista“ Přibáň: Chudí a neschopní povstali, přestaňte zachraňovat tonoucí…

Skutečnou hrozbu pro Česko podle Pavla většina obyvatel nevidí a podceňuje. Jde o Rusko, které na naši zemi útočí propagandisticky. Funguje tu mnoho webů, institucí a spolků, které jsou hlásnou troubou Moskvy a mají za cíl zpochybnit naše hodnoty a vůli být součástí Západu. Podle Pavla se jim daří.

Jak se bránit Rusku? Kam až jde evropská politická korektnost a v čem je nebezpečná? Proč je podle generála Pavla politické prostředí toxické? A bude jednou politikem?

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Chudoba Čechy neomlouvá, Babiš používá Hitlerovy metody a dveře Mordoru se otevírají,…
Ekonom Pikora: Slyším tikat bombu, Evropa není připravená a krvácet budou všichni,…

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější