nahoru

Prostor X

Byla jsem ztracená a přemýšlela, že skončím. Tereza Ramba otevřeně o lásce, aroganci herců i očkování

Čestmír Strakatý 22. července 2021 • 06:40
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Terezou Ramba
• video: 
Prostor X

Tereza Ramba hraje ve filmech od svých 15 let. Prošla si krizí a vyhořením, přičichnutím k „herecké aroganci“, znovuobjevením lásky k řemeslu a teď i obdobím klidu. Filmů točí míň, jedním z nich je ale Deníček moderního fotra, který jde už v srpnu do kin. Říká, že v celém životě hledá rovnováhu, nejdůležitější je pro ni láska. V řemesle, ve vztazích i při výchově dítěte. Nebojí se otevřeně mluvit o tom, co se jí nelíbí, zároveň je ale velmi opatrná, třeba při diskuzi o očkování.

Ramba v rozhovoru popisuje fenomén herecké a režisérské arogance, o kterém se podle ní moc nemluví. Na mladé herečky jsou prý režiséři často obhroublí a ona proto všem doporučuje, aby se nedaly a bránily se. Ramba říká, že měla velké štěstí na role a filmy, ve kterých hrála. Dařilo se jí držet se v dobrých nezávislých i komerčních filmech.

Byla jsem ztracená, přiznává zároveň herečka. Promluvila o svém vyhoření, kdy zvažovala konec kariéry a herectví pro ni ztratilo smysl. Pomohla jí mimo jiné psychosomatická terapie, díky které se předtím zbavila i silného návyku na kouření. Věnuje se víc psychohygieně, která jí pomáhá zbavovat se rolí, do kterých se hodně ponořuje. I díky dítěti pak znovuobjevila lásku k herectví. Říká, že svou profesi miluje, i když třeba s pozorností, která je s tím spojená, měla dřív velké problémy.

Ramba s úsměvem a nadsázkou říká, že její přístup ke zdraví je v kombinaci homeopatik a antibiotik. Očkování svých dětí hodně zvažovala a přizpůsobila si ho. Vakcínu proti covidu-19 zatím nedostala, ale říká, že o tom hodně přemýšlí. Její muž i prarodiče očkováni jsou a jí se prý i díky tomu hodně ulevilo. Zdůrazňuje dialog, který je obecně podle ní pro naši společnost hodně důležitý a kterého se teď nedostává.

Proč je pro Terezu Ramba nejdůležitější láska a jak ji aplikuje při kontaktní výchově svého dítěte? Proč jí klimatická změna trápí víc než politika i pandemie? Co může každý z nás dělat, kde začít? A jak hledá rovnováhu v životě?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.