nahoru

Prostor X

Aneta Langerová: Jsem moudřejší, smrt matky ovlivnila můj život, náhrobek v novinách byl hyenismus

Čestmír Strakatý 26. listopadu 2020 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Anetou Langerovou
• video: 
Prostor X

Aneta Langerová vydává nové album Dvě slunce a slaví 34. narozeniny. Říká, že je stále moudřejší, nové album je taky svým způsobem otevřením nové kapitoly života. 17. listopadu zpívala Modlitbu pro Martu, s požehnáním Marty Kubišové. V rozhovoru se k tomu vrací, ohlíží se zpět za začátky své kariéry v Superstar a smrt své matky.

Před vítězstvím v Superstar se v mém životě děly zásadní věci, které mě ovlivňují dodnes, popisuje Langerová. Šlo o rodinné věci, vyrovnávala se se smrtí matky, kterou si zpětně vyčítala a vyčítá. Říká, že jí chyběla hlavně v dospívání. Zároveň ostře kritizuje média, která například použily matčin náhrobek a mluví o hyenismu. K médiím má teď přístup spíše odtažitý.

Langerová popisuje, jak se před lety střetl její svět s úspěchem v Superstar. Je totiž introvert, který chce s lidmi komunikovat hlavně hudbou a koncerty. To teď ale není možné a hodně jí to chybí. Na druhém albu se vydala autorskou cestou, která se sice možná méně prodává, ale Langerová toho nelituje.

Vydávám se do svého nitra, říká Langerová o nové desce Dvě slunce. Je spíše introspektivní, pro někoho více melancholická. Popisuje prostor mezi dvěma světy. V rozhovoru líčí, jak o ní přemýšlela a proč jde teď právě tímto směrem.

Jak se Aneta Langerová cítila 17. listopadu při zpěvu Modlitby pro Martu? Jak se vyrovnává s nemožností koncertovat? Je pro ni její homosexualita ještě téma? A jak vzpomíná na svou matku?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.