nahoru

Prostor X

Feri: Babiš bude dál fňukat, půjdou proti němu dva bloky, do Vánoc bude jasno. Já možná už nebudu kandidovat

Čestmír Strakatý 6. října 2020 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Dominikem Ferim
• video: 
Prostor X

Volby jsou vítězství, ale je před námi hodně práce, říká poslanec Dominik Feri /TOP 09/. Ukázalo se podle něj, že spojování opozice má smysl, a proto se už teď na něm pracuje. Sám ještě zvažuje, jestli bude znovu do sněmovny kandidovat. Rozhodne se na poslední chvíli i podle toho, jak pevné opoziční spojenectví bude. Na případné převzetí vládní zodpovědnosti je připravený.

Premiér Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman teď podle Feriho cítí obavy. Poslanec tvrdí, že opozice není jen o porážce a sesazení Babiše, ale jiná její programová práce není tolik vidět. Očekává, že Babiš bude „fňukat“ o spiknutí opozice zejména před volbami.

Feri říká, že do voleb zřejmě půjdou dva opoziční bloky, jedním z nich bude spolupráce ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Lídři stran se sešli na pivu o víkendu a na detailech jejich společného fungování se usilovně pracuje. Jasno by mělo být do Vánoc, Feri ale vidí šance, že to vyjde, velmi optimisticky.

I na základě toho se zřejmě bude rozhodovat, jestli bude v politice pokračovat. Teď připouští, že možná znovu kandidovat nebude. Chce se totiž taky věnovat právu a advokacii a bojí se, aby mu neujel vlak. Zároveň ale chce pomoct stranám uspět a motivací zůstat by jistě bylo i to, kdyby měla opozice reálnou šanci převzít moc.

Podle Feriho by teď měl stát podat lidem pomocnou ruku a řešit dopady koronaviru. Pokud ale pomoc nepřijde, měli by podle něj lidé stát žalovat. Vláda odepsala hlavně kulturu, která je na tom teď velmi špatně, a nezdá se, že by se situace v ní měla v blízké době zlepšit.

Jaké šance má spojování opozice? Kde dělá vláda chybu v rámci řešení dopadů koronaviru? Jakou roli hrají v politice Dominika Feriho sociální sítě? Podařilo se mu dostat k volbám mladé? A bude tedy nakonec pokračovat v politice?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.