nahoru

Covid v číslech: Jak postupuje epidemie? Aktuální data nakažených i hospitalizovaných

Jakub Švec, Martin Bryś 21. října 2021 • 15:10
Covid v číslech: Jak postupuje epidemie? Aktuální data nakažených i hospitalizovaných
foto: Blesk:TONDA TRAN

Virus covid-19 se v Česku poprvé objevil na jaře roku 2020 a od té doby se ve vlnách šíří. Následující grafy představují aktuální data nakažených a zemřelých v České republice, ale i ve světě. Přehled všech aktuálně platných opatření, ale i pravidla pro cestování do zahraničí a návrat zpět do vlasti najdete v našich dalších textech.

V následující mapě se dozvíte čísla nárůstu nakažených za poslední týdny. Data udáváme ke každému kraji a okresu. Pro představu, jakou sílu aktuálně epidemie má, dodáváme i přepočet nakažených na sto tisíc obyvatel.

Kromě počtu nakažených nemocí covid-19 je hlavním epidemiologickým údajem také vytíženost nemocniční kapacity. V tomto grafu ukazujeme celkovou kapacitu kyslíkových lůžek i jejich aktuální obsazenost. Protože hlavní lůžkové kapacity drží především velké nemocnice, jsou data rozdělena pouze podle krajů.

Koronavirus je celosvětové téma posledních let, a proto jej ukazujeme v globálním kontextu. V následující mapě můžete najít aktuální počty nakažených i celkové počty úmrtí na covid-19 v každé zemi. Pro lepší představu síly epidemie a jejích následků dodáváme i přepočty nakažených a zemřelých na milion obyvatel, a to jak v grafu, tak i v tabulce.

Video se připravuje ...
Je Česko připraveno na další vlnu covidu? Běhounek se opřel do opoziceVIDEO Blesk TV a Mall TV

Jakub Švec, Martin Bryś


Klíčová slova: graf, koronavirus, pandemie, covid-19


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.