nahoru

Covid v číslech: Jak postupuje epidemie? Aktuální data nakažených i hospitalizovaných

Jakub Švec, Martin Bryś 21. října 2021 • 15:10
Covid v číslech: Jak postupuje epidemie? Aktuální data nakažených i hospitalizovaných
foto: Blesk:TONDA TRAN

Virus covid-19 se v Česku poprvé objevil na jaře roku 2020 a od té doby se ve vlnách šíří. Následující grafy představují aktuální data nakažených a zemřelých v České republice, ale i ve světě. Přehled všech aktuálně platných opatření, ale i pravidla pro cestování do zahraničí a návrat zpět do vlasti najdete v našich dalších textech.

V následující mapě se dozvíte čísla nárůstu nakažených za poslední týdny. Data udáváme ke každému kraji a okresu. Pro představu, jakou sílu aktuálně epidemie má, dodáváme i přepočet nakažených na sto tisíc obyvatel.

Kromě počtu nakažených nemocí covid-19 je hlavním epidemiologickým údajem také vytíženost nemocniční kapacity. V tomto grafu ukazujeme celkovou kapacitu kyslíkových lůžek i jejich aktuální obsazenost. Protože hlavní lůžkové kapacity drží především velké nemocnice, jsou data rozdělena pouze podle krajů.

Koronavirus je celosvětové téma posledních let, a proto jej ukazujeme v globálním kontextu. V následující mapě můžete najít aktuální počty nakažených i celkové počty úmrtí na covid-19 v každé zemi. Pro lepší představu síly epidemie a jejích následků dodáváme i přepočty nakažených a zemřelých na milion obyvatel, a to jak v grafu, tak i v tabulce.

Je Česko připraveno na další vlnu covidu? Běhounek se opřel do opoziceVIDEO Blesk TV a Mall TV

Jakub Švec, Martin Bryś


Klíčová slova: graf, koronavirus, pandemie, covid-19Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře