Přivítejte ústavní soudce - naše nové vládce | Reflex.cz
nahoru
Korektní nekorektnost Petra Holce

Přivítejte ústavní soudce - naše nové vládce

Petr Holec15. března 2011 • 07:44
Rychetský
Rychetský
• foto: 
Václav Teichmann

Po rozhodnutí Ústavního soudu konečně vím, jak ulevit státní kase: zrušme rozmařilého prezidenta, vládu i Parlament a oddejme se do rukou moudrých ústavních soudců s Pavlem Rychetským v čele.

 

V pondělí jsme se totiž z Brna dozvěděli další soudně-politickou novinu: soud nařídil vládě, aby do konce roku znovu hlasovala o úsporném sociálním balíku; soudcům se nelíbí, že vloni prošel ve stavu legislativní nouze.

 

Nora Mojsejová porazila reklamu na psí žrádlo
Luděk Staněk 14. března 2011 • 12:58

Nora Mojsejová porazila reklamu na psí žrádlo

 

Stížnost podala ČSSD, jak jinak. Té samozřejmě nevadila legislativní nouze, ale obsah balíku, který rozmetal mnohamiliardovou populistickou korupci Jiřího Paroubka; stížností chtěla balík zrušit, nikoli napravit proces jeho přijetí. Nepřečtou-li si ve VV zase nějaký článek Václava Klause, takže budou platit dohody vládní koalice, nic se zřejmě nemění a vláda balík schválí znovu. Pokud se Kristýna Kočí špatně vyspí, bude zle. Jak moc zle, ví jen Vít Bárta.

 

V Novém Bydžově se protestovalo proti „cikánskému teroru“. Policie čistila radikálům cestu
Ale zpět k Ústavnímu soudu. Nijak mě nepřekvapuje, že si z něj politici dělají berlu, kdykoli kulhají - ostatně podívejte se na ně: většině z nich jedna nestačí. Horší je, že se tahle situace evidentně velmi zalíbila i soudcům, takže se vůbec nebrání tomu přehlasovávat kvůli účelovým stížnostem různých politiků Parlament.

 

Co se vám ve vlacích nelíbí? Postěžujete si s námi Fejkovi!
Magdalena Sodomková 11. března 2011 • 20:27

Co se vám ve vlacích nelíbí? Postěžujete si s námi Fejkovi!

 

Spíš naopak: do politického procesu jako by se zamilovali. Ne že by samozřejmě občas nebylo od věci potrápit politiky opilé mocí záludnými otázkami. Problém je, že třeba výslech Rychetského premiéra Nečase trochu připomínal procesy z padesátých let. Až jsem se bál, že se méně jistý premiér rozbrečí, ke všemu dozná a ještě v síni se oběsí na kravatě.

 

Kvůli Facebooku se lidé i rozvádějí. A my jsme na něm čím dál závislejší
Pak bychom ale měli radši přepsat ústavu, bude to čistší. Nakonec podíváme-li se na náš Parlament, vidíme, že svého druhu legislativní nouzi trpí nějakých patnáct let. Proč v době prázdné státní kasy draze platit téměř tři sta lidí, jimž se nechce normálně pracovat? Znáte nějakého senátora? Víte, co dělá přes den? Vlastně to radši ani nechtějte vědět.

 

Svěřme se proto do rukou patnácti úctyhodných lidí, kteří místo stranických sekretariátů poslouchají pouze vlastní svědomí, něco jako Jiří Dienstbier mladší. Ostatně patnáct lidí se vždycky rozhodne racionálněji než dvě stě osmdesát jedna. Zkuste mít takhle početnou rodinu a taky se zblázníte! I v EU prý všechno šlo celkem dobře, dokud měla jen patnáct členů. Problém pouze je, kdo potom zvolí oněch patnáct soudců? Nečekám totiž, že by se třeba Rychetský chystal do voleb.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější