Po lékařích přijde lavina: Teď začnou trucovat i policajti a hrobníci | Reflex.cz
nahoru

Po lékařích přijde lavina: Teď začnou trucovat i policajti a hrobníci

Jiří X. Doležal18. února 2011 • 09:09
mrtvoly
mrtvoly
• foto: 
esplatter.com

I začínající kriminalista ví, že vyděrači se platit nemá - příště bude chtít totiž víc. Naše vláda na to zapomněla a lékaři si vytrucovali peníze. Teď zákonitě začnou vydírat i další profesní skupiny.

 

Policisté a hasiči už naznačili, že jsou jim doktoři dobrým příkladem, a chtějí si vytrucovat taky své - především odchod ministra nikoliv za neschopnost, kvůli které by měl být odvolán už dávno, ale kvůli tomu, že jim šáhnul na peníze. Poté, co si lékaři svým vydíráním vydobyli prachy, lze očekávat, že tlak policistů zesílí.

 

Jan Berwid-Buquoy: Jak se ve skutečnosti perou špinavé peníze?
Jan Berwid-Buquoy 17. února 2011 • 14:36

Jan Berwid-Buquoy: Jak se ve skutečnosti perou špinavé peníze?

 

Kromě hasičů a policistů jsou ale ze státních a obecně veřejných peněz placeni i lidé mnoha a mnoha dalších profesí. Třeba učitelé. U nich je sice pravděpodobné, že jejich stávka nikoho nevyděsí, protože co se děti nenaučej sami, stejně nevědí, ale dokážete si představit, že se do podobné akce, hromadného exodu, vrhnou většinou z obecních rozpočtů placení hrobníci?

 

Jak si bydlí Radovan Karadžič? Podívejte se do jeho fešácké cely
Magdalena Sodomková 15. února 2011 • 16:52

Jak si bydlí Radovan Karadžič? Podívejte se do jeho fešácké cely

 

Pak bude muset vláda - nebo obecní zastupitelstva, podle toho, na koho bude vydírání směrováno - ustupovat ještě rychleji než doktorům, aby ulice měst nezaplnila mrtvá těla. Pak přijde exodus zaměstnanců čističek odpadních vod a popelářů. Nakonec jako jediná skupina, která si nemůže na vládě nic vytrucovat, protože vláda by její úplný zánik přivítala, zůstanou novináři.



Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější