Odhalené tanečnice, kouzla a africké rytmy. Festival KoresponDance láká na umělce z pěti kontinentů | Reflex.cz
nahoru

Odhalené tanečnice, kouzla a africké rytmy. Festival KoresponDance láká na umělce z pěti kontinentů

-bam-30. května 2019 • 10:40
Odhalené tanečnice, kouzla a africké rytmy. Festival KoresponDance láká na umělce z pěti kontinentů
foto: KoresponDance

V polovině července otevře opět žďárský zámek své dveře mezinárodnímu festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu – KoresponDance. Ten začíná v pátek 12. července a slibuje skvělé zážitky v podání českých i světových umělců nejvyšší úrovně. Oficiální zahájení festivalu proběhne ale už na konci června v Praze. 

Sezóna letních festivalů začne již v úterý 25. června v pražské Invalidovně. Právě zde od 18 hodin vystoupí umělci z České republiky, Austrálie i daleké Ghany. To vše v rámci prvního dne festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Vstup na večer plný umění i ladného a zároveň dynamického pohybu je zdarma.

Láska a touha uprostřed války v Koreji pohledem armádního kuchaře
Martin Mrázek 24. května 2019 • 15:02

Láska a touha uprostřed války v Koreji pohledem armádního kuchaře

Divákům se tu představí mladá česká tanečnice a choreografka Agáta Jarošová ve svém autorském představení Sa Presénce nebo James Batchelor, který návštěvníky v představení HYPERSPACE přesvědčí o tom, že i minimalistický pohyb může být fyzickým mistrovstvím. Program pak v 19 hodin završí Come if you dare, ukázka výsledků dvouleté spolupráce umělců z České republiky, Francie a Ghany v rámci projektu Genius Rises.

O víkendu od 12. do 14. července se opět zaplní prostory barokního zámku ve Žďáru nad Sázavou tisíci diváků, kteří si ani letos nenechají ujít to nejlepší ze současného tance, nového cirkusu a akrobacie. Na sedmém ročníku se představí umělci z České republiky, Ameriky, Francie, Velké Británie, Holandska nebo třeba z daleké Ghany a Srí Lanky. Letos se tak můžete těšit třeba na novo-cirkusovou show inTarsi, v níž skupina čtyř akrobatů pracuje s velkou dřevěnou houpačkou, nebo na světovou premiéru představení Billyho Mullaneye a Nielse Weijera, kteří si v zábavné performance Magic show hrají s kouzelnickými triky přesto, že ani jeden z nich zjevně není kouzelník. 

Letošní novinkou v programu festivalu KoresponDance je sobotní Experimentální battle, který pod záštitou Kristiána Mensy vyzývá tanečníky ze všech koutů republiky k poměření svých sil a dovedností. Kromě toho je i letos pro diváky a rodiny připraven celovíkendový bohatý program. Ten zahrnuje prohlídky zámku a zdejších expozic, workshopy, tvůrčí ateliéry nebo kulaté stoly.

Samba, peří a krásné tanečnice: Ohlédněte se za festivalem v Riu, který prezident i…
Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku

 

-bam-


Klíčová slova: festival, tanec, KoresponDance, umění


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější