nahoru

Láska a touha uprostřed války v Koreji pohledem armádního kuchaře

Martin Mrázek 23. července 2022 • 07:20
Láska a touha uprostřed války v Koreji pohledem armádního kuchaře
foto: Flashbak.com

Sbírka fotografií neznámého amerického vojáka nabízí nevšední pohled na život obyčejného vojína během konfliktu na korejském poloostrově. Album začíná již ve výcvikovém táboře Camp George a přes show několika zpěvaček a tanečnic skočí rovnou do Koreje.

24. pěší divize, u níž autor snímků sloužil, byla tou vůbec první, která odpověděla na severokorejskou invazi. V prvních 18 měsících války byla nasazována do těch nejtěžších bojů na frontě a její ztráty přesáhly 10 tisíc mužů. Po druhé bitvě o Wonju (strategický bod u 38. rovnoběžky), jež se odehrála v mrazech přesahujících –30°C, byla divize armádního kuchaře přesunuta do týlu.

Právě zde ležela i „Sand Bar Village“, kam chodil fotograf za zábavou a z níž pocházejí nejodvážnější snímky alba. Nabízí ale i unikátní fotografie armádního Soulu či tehdejšího Japonska. Celá sbírka je zakončena plavbou domů a rodinnou večeří na díkůvzdání.

Fotografie talentovaného kuchaře si můžete prohlédnout v naší galerii:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.