Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku | Reflex.cz
nahoru

Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku

Martin Bartkovský29. prosince 2018 • 10:00

Začínala v chudinské čtvrti nedaleko brazilského Ria, dnes ji obdivuje celý baletní svět. Příběh tanečnice Ingrid Silva je hotovým scénářem k hollywoodskému trháku. Zatím o ní však vznikl pouze krátký snímek, který mapuje cestu za baletním snem jejíma očima. Podívejte se na dojemné video.

První baletní krůčky ušla v osmi letech, když začala tančit v malé škole ve čtvrti Benfica na předměstí Rio de Janeira v Brazílii. O pět let později se už tanci chtěla věnovat naplno, a třináctiletá Ingrid se tak začala soustřeďovat pouze na balet. I když ji rodina podporovala, rodiče si nemohli dovolit drahé baletní lekce a dospívající tanečnice byla odkázána pouze na tréninky zdarma pro děti z chudinských čtvrtí.

Adidas odmítl reklamu, kterou pro ně natočil student. Dojemné video je nyní hitem …

Rodina šetřila, uskromňovala se, a tak mohla Ingrid v osmnácti letech odletět do New Yorku. Když přistála na letišti JFK, čekal ji šok. Poprvé totiž uviděla sníh a zažila pořádnou americkou zimu. Neuměla anglicky, měla jen pár přátel a neměla kde bydlet.

Nevzdala se. Začala pracovat jako servírka, nastěhovala se do malého podnájmu a naučila se jazyk. Stále nepřestávala doufat, že se jednou bude moci věnovat baletu profesionálně. Trénovala, tančila. A ten den skutečně přišel.

Svým uměním okouzlila Arthura Mitchella, černošského choreografa, který jí otevřel cestu do světa profesionálního baletu. Nyní je Ingrid sólistkou ve vyhlášeném Dance Theater of Harlem a jednou z nejuznávanějších baletek současnosti. Příběh o tom, že ty nejpošetilejší sny se mohou plnit i malým holkám z brazilských slumů, natočil režisér Ben Briand. 

30 let od největší hokejové bitky v dějinách. Rvačku Kanaďanů se Sověty nepřerušilo ani…
Obama pronesl velkolepý projev na rozloučenou. Když mluvil o své žene, dojal se k slzámKlíčová slova: VIDEO, tanec, tanečnice, slum, slumy, Příběh, film


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější