Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku | Reflex.cz
nahoru

Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku

Martin Bartkovský29. prosince 2018 • 10:00

Začínala v chudinské čtvrti nedaleko brazilského Ria, dnes ji obdivuje celý baletní svět. Příběh tanečnice Ingrid Silva je hotovým scénářem k hollywoodskému trháku. Zatím o ní však vznikl pouze krátký snímek, který mapuje cestu za baletním snem jejíma očima. Podívejte se na dojemné video.

První baletní krůčky ušla v osmi letech, když začala tančit v malé škole ve čtvrti Benfica na předměstí Rio de Janeira v Brazílii. O pět let později se už tanci chtěla věnovat naplno, a třináctiletá Ingrid se tak začala soustřeďovat pouze na balet. I když ji rodina podporovala, rodiče si nemohli dovolit drahé baletní lekce a dospívající tanečnice byla odkázána pouze na tréninky zdarma pro děti z chudinských čtvrtí.

Adidas odmítl reklamu, kterou pro ně natočil student. Dojemné video je nyní hitem …

Rodina šetřila, uskromňovala se, a tak mohla Ingrid v osmnácti letech odletět do New Yorku. Když přistála na letišti JFK, čekal ji šok. Poprvé totiž uviděla sníh a zažila pořádnou americkou zimu. Neuměla anglicky, měla jen pár přátel a neměla kde bydlet.

Nevzdala se. Začala pracovat jako servírka, nastěhovala se do malého podnájmu a naučila se jazyk. Stále nepřestávala doufat, že se jednou bude moci věnovat baletu profesionálně. Trénovala, tančila. A ten den skutečně přišel.

Svým uměním okouzlila Arthura Mitchella, černošského choreografa, který jí otevřel cestu do světa profesionálního baletu. Nyní je Ingrid sólistkou ve vyhlášeném Dance Theater of Harlem a jednou z nejuznávanějších baletek současnosti. Příběh o tom, že ty nejpošetilejší sny se mohou plnit i malým holkám z brazilských slumů, natočil režisér Ben Briand. 

30 let od největší hokejové bitky v dějinách. Rvačku Kanaďanů se Sověty nepřerušilo ani…
Obama pronesl velkolepý projev na rozloučenou. Když mluvil o své žene, dojal se k slzámKlíčová slova: VIDEO, tanec, tanečnice, slum, slumy, Příběh, film


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější