Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku | Reflex.cz
nahoru

Dojemná cesta nadané baletky: Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku

Martin Bartkovský29. prosince 2018 • 10:00

Začínala v chudinské čtvrti nedaleko brazilského Ria, dnes ji obdivuje celý baletní svět. Příběh tanečnice Ingrid Silva je hotovým scénářem k hollywoodskému trháku. Zatím o ní však vznikl pouze krátký snímek, který mapuje cestu za baletním snem jejíma očima. Podívejte se na dojemné video.

První baletní krůčky ušla v osmi letech, když začala tančit v malé škole ve čtvrti Benfica na předměstí Rio de Janeira v Brazílii. O pět let později se už tanci chtěla věnovat naplno, a třináctiletá Ingrid se tak začala soustřeďovat pouze na balet. I když ji rodina podporovala, rodiče si nemohli dovolit drahé baletní lekce a dospívající tanečnice byla odkázána pouze na tréninky zdarma pro děti z chudinských čtvrtí.

Adidas odmítl reklamu, kterou pro ně natočil student. Dojemné video je nyní hitem …

Rodina šetřila, uskromňovala se, a tak mohla Ingrid v osmnácti letech odletět do New Yorku. Když přistála na letišti JFK, čekal ji šok. Poprvé totiž uviděla sníh a zažila pořádnou americkou zimu. Neuměla anglicky, měla jen pár přátel a neměla kde bydlet.

Nevzdala se. Začala pracovat jako servírka, nastěhovala se do malého podnájmu a naučila se jazyk. Stále nepřestávala doufat, že se jednou bude moci věnovat baletu profesionálně. Trénovala, tančila. A ten den skutečně přišel.

Svým uměním okouzlila Arthura Mitchella, černošského choreografa, který jí otevřel cestu do světa profesionálního baletu. Nyní je Ingrid sólistkou ve vyhlášeném Dance Theater of Harlem a jednou z nejuznávanějších baletek současnosti. Příběh o tom, že ty nejpošetilejší sny se mohou plnit i malým holkám z brazilských slumů, natočil režisér Ben Briand. 

30 let od největší hokejové bitky v dějinách. Rvačku Kanaďanů se Sověty nepřerušilo ani…
Obama pronesl velkolepý projev na rozloučenou. Když mluvil o své žene, dojal se k slzámKlíčová slova: VIDEO, tanec, tanečnice, slum, slumy, Příběh, film


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější