Liam Gallagher zahraje v Praze na Metronome Festivalu celý koncert trvající 90 minut! | Reflex.cz
nahoru

Liam Gallagher zahraje v Praze na Metronome Festivalu celý koncert trvající 90 minut!

-red-29. května 2019 • 11:00
Trailer na dokument LIAM GALLAGHER AS IT WAS
• video: 
Facebook

Bývalý frontman ikonické britpopové kapely Oasis Liam Gallagher potvrdil, že v Praze v rámci Metronome Festivalu odehraje svůj celý koncert trvající devadesát minut, ve stejném složení, jako o týden později na legendárním Glastonbury. Dá se tedy s nadsázkou říct, že jeho koncert na Glastonbury bude kopií Metronome. Na hlavní Metronome scéně si navíc poprvé naživo vyzkouší i své nové album, které vydává a se kterým rovnou z Prahy vyráží na legendární festival Glastonbury. V Praze by měly kromě zcela nových skladeb zaznít také největší hity z jeho debutové sólové desky, kterou vydal v roce 2017 pod názvem As You Were a která okamžitě opanovala britský albový žebříček.

Milovníci Oasis se mohou těšit na vybrané nejznámější hity této kapely jako Wonderwall a dle loňských setlistů se dají očekávat také Champagne Supernova nebo Whatever. Oasis spoluzaložil Liam Gallagher v roce 1991 a kapela se stala jednou z nejúspěšnějších britských kapel všech dob. Oasis se ale po konfliktech s bratrem Noelem rozpadli v roce 2009 a Liam se po dvou deskách s kapelou Beady Eye rozhodl jít sólovou cestou.

40 let Vetřelce: Vzhůru ke hvězdám, nebo krvelačným čumákem do zapomnění?

Letošní rok je pro Liama Gallaghera důležitý hned z několika důvodů. Jednak vydá již zmíněné album a vyrazí na světové turné, které odstartuje právě v červnu v Praze na Metronome Festivalu, na počátku června má ale také premiéru dokument nazvaný As It Was, který mapuje jeho život. Sám Liam se nechal slyšet, že nový film slibuje emocionální příběh o tom, jak se jeden z největších rockových frontmanů všech dob propadl z vrcholu do života na okraji společnosti, který je plný nudy, chlastu a právních bitev.

Liam Gallagher je kromě svého mimořádného talentu známý také svými průšvihy a chuligánským chováním. Odcházení z jeviště, drsné vyjadřování nebo hádky s okolím jsou jeho globálním trademarkem. Jeho tvorba ale ukazuje, že se pod povrchem chuligána skrývá také nesmírně nadaný a citlivý umělec. Praha se tak má v pátek 21. června opravdu na co těšit!

Živí a mrtví v SSSR: Podívejte se na téměř neznámé fotografie Velké vlastenecké války

Kromě toho, že Blesk.cz už nyní ví, že Liam Gallagher zahraje nezkrácenou verzi koncertu, která je na festivalu dost unikátní a Metronome se tak stane přípravou na Glastonbury festival.

Kompletní program a časy vystoupení najdete na webu festivalu >>>

Útok na Ladislava Jakla: Zastavme to násilí, než se vzájemně pobijeme!
Jiří X. Doležal 28. května 2019 • 17:19

Útok na Ladislava Jakla: Zastavme to násilí, než se vzájemně pobijeme!

Vstup do EU byla chyba, teď by to šlo jinak. Politikům je třeba vzít moc, říká šéf…

-red-Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější