nahoru

Metronome Festival Prague otevře téma budoucnosti vzdělávání. Pedagogové budou VIP hosty

red 29. března 2019 • 13:00
Atmosféra Metronome festivalu.
Atmosféra Metronome festivalu.
• foto: 
Kraftwerk

Hlavním lákadlem čtvrtého ročníku Metronome Festivalu Prague, který proběhne 21. a 22. června v Praze na Výstavišti, bude samozřejmě hudba. Pořadatelé však – stejně jako každý rok – prezentují i mimohudební přesahy. Hlavní nehudební téma doprovodného programu festivalu, jehož největšími hvězdami budou Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba, se zaměří na vzdělávání a jeho budoucnost. Společně s oznámením doprovodného programu se také spouští velká akce pro pedagogy, kteří mají možnost si v limitovaném počtu zakoupit festivalové VIP vstupenky za cenu standardních. Všechny vstupenky ve zvýhodněné zimní edici jsou k dispozici za sníženou cenu už jen do konce března.

Pořadatelé Metronome Festivalu Prague se rozhodli pro jednotící téma doprovodného programu. „Většina zásadních hudebních festivalů přináší zásadní témata. My jsme první ročníky vyčkávali, až situace uzraje. Před čtvrtým ročníkem máme již jasno. Festival Metronome je nejen metropolitním festivalem. Uvědomujeme si také, že zveme naše diváky k návštěvě jednoho z nejvýznamnějších univerzitních měst, které se navíc nachází v zemi, kde je diskuze o budoucnosti vzdělávání jednou z těch z nejdůležitějších, která rozhoduje o naši společné budoucnosti. Proto jsme na festival pozvali různé instituce, veřejné i soukromé, které mají co předvést a i říci k budoucnosti vzdělávání a vědy. Zároveň sami jako rodiče dětí, které aktuálně školský systém využívají, jsme se rozhodli poděkovat učitelům. Od zítřka na časově omezenou dobu jim tak nabízíme, aby se stali součástí komunity VIP diváků festivalu a užili si ho v nadstandardním komfortu. Alespoň to pro ně rádi uděláme.,“ říká producent festivalu David Gaydečka.

VIP vstupenky pro držitelé ITIC karet, zvýhodněné vstupné pro studenty s ISIC

Pro držitele karet ITIC (pedagogy) je připravena speciální edice VIP vstupenek za cenu standardních. Metronome Festival spouští speciální akci právě 28. března, kdy si na výročí narození Jana Amose Komenského připomínáme český Den učitelů. Akce potrvá až do 14. dubna na v sekci Vstupenky na festivalových webových stránkách, kde po zadání čísla své ITIC karty mohou vstupenky zakoupit. Metronome Festival Prague navíc nabízí všem studentům, držitelům ISIC karet, vstupenky o 15% výhodněji.

Na doprovodný program narazí diváci přímo u hlavního vstupu festivalového areálu, kde budou moci zároveň odpočívat v prostředí plném zeleně. Vznikne zde pomyslné náměstí Metronome Square, na němž se budou moci setkávat právě nad tématem vzdělávání v pojetí, které vtáhne doslova každého. V připravených stanech budou návštěvníky čekat zábavné zážitky a inspirace z oboru vzdělávání a vědy. Zúčastní se vědeckých pokusů a demonstrací, podívají se na zapojení robotiky do běžného života, vyzkoušejí si virtuální realitu nebo se dozví novinky z oblasti technologií zaměřených na počítačové hry, kybernetiku, smart city, implementaci inteligentních technologií do vzdělávání a dojde i na jejich využití v hudbě. Diváci budou moci diskutovat s mladými českými vědci i předními experty, jako jsou Bob Kartous, Tomáš Sedláček nebo Jan Lukačevič.

Hvězdnými jmény nabitý ročník

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague už v minulých měsících ohlásil některá velká jména svého programu. Jsou mezi nimi britpopová hvězda Liam Gallagher, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotští psychedelici Primal Scream, britské kytaristky Anna Calvi a Lauran Hibberd, kapela Jungle, polské elektropopové trio KAMP!, jediný open air koncert Pražského výběru v tomto roce, comeback skupiny Khoiba nebo další představitelé české scény jako WWW, Manon Meurt či slovenští The Ills a Katarzia.

Vstupenky jsou do 31. 3. 2019 k dispozici ve zvýhodněné zimní edici na oficiálním webu festivalu a v předprodejní síti Ticketportal.cz, a to jak klasické dvoudenní vstupenky ke stání za 1 990 Kč a k sezení za 2 690 Kč nebo VIP za 3 990 Kč (stání) a 4 990 Kč (sezení), tak i speciální balíčky vstupenek doplněné o LP zahraniční hvězdy ročníku 2019 Liama Gallaghera. VIP vstupenky navíc zahrnují vstup do VIP zóny s garantovanými top místy na tribuně při hlavní scéně, s vlastním exkluzivním barem a pohodlným zázemím se službami za tribunou a dalšími benefity.


Metronome Festival Prague 2019

Praha, Výstaviště, 21. a 22. června 2019

Dvoudenní vstupenky:

STÁNÍ / 1 990 Kč (do 31. 3. 2019)

od 1. 4. 2019 2 190 Kč, cena na místě 2 490 Kč

SEZENÍ / 2 690 Kč

VIP STÁNÍ / 3 990 Kč

VIP SEZENÍ / 4 990 Kč

ZPT, ZTP/P / 1 290 Kč

JUNIOR / 1 290 Kč

STÁNÍ (klient České spořitelny, ISIC – sleva 15 %) / 1 690 Kč

SEZENÍ (klient České spořitelny, ISIC – sleva 15 %) / 2 280 Kč

VIP STÁNÍ (klient České spořitelny - sleva15 %) / 3 390 Kč

VIP SEZENÍ (klient České spořitelny - sleva15 %) / 4 240 Kč

VIP STÁNÍ (ITIC - pedagog) / 1 990 Kč  (do 14. 4. 2019)

VIP SEZENÍ (ITIC - pedagog) / 2 690 Kč (do 14. 4. 2019)

red
Diskuse ke článku