nahoru

Na Metronome Festival Prague vystoupí Pražský výběr. Bude to jediné vystoupení skupiny pod širým nebem

ČTK 13. prosince 2018 • 13:00
Pražský výběr
Pražský výběr
• foto: 
facebook Pražský výběr

Metronome Festivalu Prague, který se 21. až 22. června 2019 uskuteční na pražském Výstavišti, přivítá také Pražský výběr. Půjde o jediný koncert kapely pod širým nebem v Praze. Již dříve pořadatelé oznámili, že na festivalu zahraje elektronická legenda Kraftwerk a také kapely Morcheeba a Primal Scream.

Pražský výběr zahraje ve složení, v němž nahrál své nejúspěšnější desky, navíc na pódium pozve několik hostů. "Chceme zahrát naše nejznámější skladby, ale i písně, které jsme delší dobu nehráli a které pro nás byly v rámci našeho vývoje zásadní," uvedl kytarista Michal Pavlíček.

Pražský výběr se podle klávesisty a zpěváka Michaela Kocába snažil reflektovat nejnovější vývoj v oblasti populární hudby. Několikrát koketoval s elektronickými transkripcemi svých písní. "Vývoj hudby jde nezadržitelné dál a pro nás je vždy výzvou ho buď akceptovat, nebo parafrázovat. Při uchování naší klasické "potrhlosti" se tedy můžete těšit na nová překvapení," podotkl.

Pražský výběr a Metronome festival

Jedním ze stěžejních vystoupení Pražského výběru byl koncert v pražské Sportovní hale u příležitosti odchodu sovětských okupačních vojsk z Československa v roce 1991, kde byl zvláštním hostem proslulý kytarista Frank Zappa. Zatím posledním velkým okamžikem v historii kapely byla pozice předkapely na koncertu Rolling Stones v pražských Letňanech v červenci 2018.

První ročník festivalu Metronome se na Výstavišti odehrál v roce 2016 s hlavními hvězdami Iggy Popem a kapelou Foals. O rok později lidé přišli hlavně na Stinga a Kasabian a letos na Johna Calea, Davida Byrnea či kapely Chemical Brothers a Massive Attack. Návštěvnost podle pořadatelů vzrostla ze 7500 diváků na prvním ročníku na letošních 18 000 lidí.

ČTK
Diskuse ke článku