Na Metronome Festival Prague vystoupí Pražský výběr. Bude to jediné vystoupení skupiny pod širým nebem | Reflex.cz
nahoru

Na Metronome Festival Prague vystoupí Pražský výběr. Bude to jediné vystoupení skupiny pod širým nebem

ČTK13. prosince 2018 • 13:00
Pražský výběr
Pražský výběr
• foto: 
facebook Pražský výběr

Metronome Festivalu Prague, který se 21. až 22. června 2019 uskuteční na pražském Výstavišti, přivítá také Pražský výběr. Půjde o jediný koncert kapely pod širým nebem v Praze. Již dříve pořadatelé oznámili, že na festivalu zahraje elektronická legenda Kraftwerk a také kapely Morcheeba a Primal Scream.

Pražský výběr zahraje ve složení, v němž nahrál své nejúspěšnější desky, navíc na pódium pozve několik hostů. "Chceme zahrát naše nejznámější skladby, ale i písně, které jsme delší dobu nehráli a které pro nás byly v rámci našeho vývoje zásadní," uvedl kytarista Michal Pavlíček.

Pražský výběr se podle klávesisty a zpěváka Michaela Kocába snažil reflektovat nejnovější vývoj v oblasti populární hudby. Několikrát koketoval s elektronickými transkripcemi svých písní. "Vývoj hudby jde nezadržitelné dál a pro nás je vždy výzvou ho buď akceptovat, nebo parafrázovat. Při uchování naší klasické "potrhlosti" se tedy můžete těšit na nová překvapení," podotkl.

Špičková česká satira: Jaromír Soukup je lepší než Alles Gute!
Jiří X. Doležal 11. prosince 2018 • 19:46

Špičková česká satira: Jaromír Soukup je lepší než Alles Gute!

Pražský výběr a Metronome festival

Jedním ze stěžejních vystoupení Pražského výběru byl koncert v pražské Sportovní hale u příležitosti odchodu sovětských okupačních vojsk z Československa v roce 1991, kde byl zvláštním hostem proslulý kytarista Frank Zappa. Zatím posledním velkým okamžikem v historii kapely byla pozice předkapely na koncertu Rolling Stones v pražských Letňanech v červenci 2018.

První ročník festivalu Metronome se na Výstavišti odehrál v roce 2016 s hlavními hvězdami Iggy Popem a kapelou Foals. O rok později lidé přišli hlavně na Stinga a Kasabian a letos na Johna Calea, Davida Byrnea či kapely Chemical Brothers a Massive Attack. Návštěvnost podle pořadatelů vzrostla ze 7500 diváků na prvním ročníku na letošních 18 000 lidí.

Fotograf šest let sledoval život veverek a výsledek je překvapující. Podívejte se na…
10 nejlepších filmových dramat roku 2018 a proč je nesmíte propásnout

ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější