Fotograf šest let sledoval život veverek a výsledek je překvapující. Podívejte se na jedinečné snímky | Reflex.cz
nahoru

Fotograf šest let sledoval život veverek a výsledek je překvapující. Podívejte se na jedinečné snímky

pos10. prosince 2018 • 18:00
Fotograf šest let sledoval život veverek a výsledek je překvapující. Podívejte se na jedinečné snímky
foto: geertweggen.com

Geert Weggen je nizozemský fotograf zabývající se dokumentováním přírody. Za posledních šest let se však jeho láskou staly veverky a jejich fotografování zasvětil veškerou svoji práci. A výsledek je velmi roztomilý a vtipný.

K práci s veverkami se Geert dostal víceméně náhodou, když si všiml, že tato drobná zvířata často hledají kolem jeho domu jídlo. Využil toho a udělal pár prvních snímků. Postupem času začal veverkám na okno sám dávat různé krmení a ty se začaly vracet častěji.

Zničíme planetu Zemi docela? Alarmující fotografie napovídají, že to může být brzy

Na balkónku Geertova domu tak začalo vznikat malé venkovní studio, kam veverkám dává různé rekvizity na hraní. „Moje terasa se stala ateliérem pod širým nebem, plným různých zrcátek a fotoaparátů, které snímaly tyto drobná zvířata, když v různých skrýších hledala schovanou potravu,“ napsal o projektu na svém webu.

Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve …

Během šesti let života s veverkami nasnímal stovky fotografií, mnoho z nich bylo uveřejněno i v odborném tisku a literatuře. Na výběr nejlepších snímků se můžete podívat do galerie:

Před, během a po orgasmu: Erotikou nabité portréty dívek během chvil nejvyšší rozkoše
Socialistický fenomén fronta: Čekalo se na všechno. Na základní potraviny i na oblečení

pos


Klíčová slova: fotogalerie, příroda, veverka


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější