Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve Filadelfii | Reflex.cz
nahoru

Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve Filadelfii

pos22. dubna 2019 • 17:30
Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve Filadelfii
foto: Kensingtonblues.com

Kensington avenue v americké Filadelfii a její nejbližší okolí je neblaze proslulá lokalita kvůli drogám a prostituci. Vše se navíc děje otevřeně a málokdo zde něco před okolím skrývá. Fotograf Jeffrey Stockbridge se i přes hrozící nebezpečí dostal mezi místní narkomany a další lidi, kteří žijí na okraji společnosti.

Po příchodu na sever Filadelfie, kde se Kensigton avenue nachází, cítil Stockbridge napřed strach. Místní prostředí se totiž v souvislosti s velkým množstvím drog vyznačuje vysokou kriminalitou. Po čase ho ovšem zdejší komunita přijala mezi sebe. Původně uzavření lidé, kteří se zpočátku vůbec nechtěli nechat fotografovat, se postupně zbavili ostychu. Postupem času se sami začali fotografovi nabízet, aby i jejich osudy zaznamenal a zveřejnil.

"Kdyby se lidé zajímali pouze o modely nebo krásné ženy, svět by byl nudné místo," tvrdí Stockbridge, který mezi sociálně vyloučenými lidmi na Kensington avenue strávil nakonec 5 let.

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující

"Spousta lidí, se kterými se setkávám, ani neví, kdy se jich naposled někdo zeptal, jak se mají. Myslím, že fotografování jim nabízí pocit, že jsou něčím důležití, že nebudou zapomenuti, “ vysvětluje Stockbridge důvody, proč potřebují sdílet svůj soukromý život se světem.

Ze svých fotografií, které vytvořil během pětiletého působení, sestavil knihu s názvem Kensington Blues. Na ukázky se podívejte v galerii:

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků
Život uvnitř nevěstince v Bangladéši? Peklo zachyceno na silných snímcích
Prostituce, drogy, hazard: Opevněné město Kowloon nerespektovalo žádné zákony

pos



Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější