Berlinale ocení Jiřího Menzela cenou za přínos a pustí jeho film | Reflex.cz
nahoru

Berlinale ocení Jiřího Menzela cenou za přínos a pustí jeho film

Tereza Spáčilová6. února 2018 • 15:50
Trailer k filmu Tlumočník
• video: 
Bioscop

Jiřímu Menzelovi se dostane prestižní pocty od festivalu Berlinale (15.–25.2.). Jak oznámili jeho představitelé na dnešní tiskové konferenci, zařadí se po bok legend jako Eastwood, Chabrol či Rush a získá cenu za mimořádný přínos, tzv. Berlinale Camera. Pro Menzela je to další potěšující zpráva vedle toho, že se do hlavního programu téže přehlídky probojoval film Tlumočník, v němž se na plátno vrací v pozici představitele hlavní role.

Tlumočníka natočil slovenský režisér Martin Šulík a světovou premiéru bude mít 23. února v sekci Berlinale Special. Ta představuje výjimečné kinematografické počiny či pocty světovým filmařským osobnostem. Ve stejný den zároveň oscarový režisér, jenž se aktuálně zotavuje z těžké operace hlavy, oslaví osmdesáté narozeniny.

Město v Texasu zažilo nálet ptáků jako z filmového hororu Alfreda Hitchcocka

Tlumočníka prezentují tvůrci jako road movie o dvou svérázných mužích, které svedla dohromady absurdní situace. Pro lepší představu nyní zveřejnili ukázku určenou právě pro reprezentaci na festivalu, v níž se poprvé setkávají ústřední aktéři v podání Menzela a Petera Simonischeka, držitele ceny pro nejlepšího evropského herce roku 2016 za nezapomenutelný výkon v komedii Toni Erdmann.

Vedle nich se ve filmu, jenž uvidí i publikum v Beneluxu, Rakousku, Řecku či dokonce Číně, představí také Zuzana Mauréry, Attila Mokos a známá slovenská internetová komička Evelyn alias Eva Kramerová. V Česku se Tlumočník dočká premiéry 27. února, resp. 15. března, kdy vstupuje do kin.

Berlinale 2019: Slavný filmový festival bude takřka bez české stopy >>>

Prezident Blaník pohledem Marka Douši: Důležitý film, který není třeskutou komedií
Nahota je kostým, proč bych se měla stydět, říká Halka Třešňáková, „sekretářka“…

Tereza SpáčilováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější