Ženy jsou hračky, které muži vlastní... 5 událostí, které byste neměli vynechat | Reflex.cz
nahoru

Ženy jsou hračky, které muži vlastní... 5 událostí, které byste neměli vynechat

Milan Tesař30. června 2016 • 17:00
Susan Sarandonová hraje matku Marilyn v dvoudílném biografickém filmu Tajný život Marilyn Monroe
Susan Sarandonová hraje matku Marilyn v dvoudílném biografickém filmu Tajný život Marilyn Monroe
• foto: 
HBO

V nové rubrice vám budeme pravidělně přinášet kulturní tipy, které podle redakce Reflexu stojí za zhlédnutí, poslech či přečtení.

Film

Kulturní rubrika Reflexu si v jeho novém čísle všimla toho, že čas nezastavíš! Susan Sarandonová, svůdná dívka s kouřícím cellem z Čarodějek z Eastwicku, se dožila toho, že hraje matku Marilyn Monroeové v dvoudílném biografickém filmu (Tajný život Marilyn Monroe, HBO 2. a 9. 7.) o blondýnce, která by se v červnu dožila devadesáti let. Zvláštní představa, devadesátiletá Sugar. Fungoval by ještě ten její neopakovatelný pohyb paží?

Trailer k filmu Tajný život Marilyn MonroeVIDEO HBO

Hudba

V neděli to bude přesně 65 let, co začalo vysílat Radio Luxembourg. Jeho vysílání v angličtině se přesunulo na střední vlny a do hlavy spícího Golema zemí východního bloku byl vložen šém rokenrolu. Scénka v Šakalích letech, kde chuligán Bejby vyryje do displeje rádia na příslušném místě rýhu, je sice stylizovaná, ale velice výmluvná. Teď už to najdeš vždycky, brouku!

10 zcela bizarních fotek mladého Leonarda DiCapria z roku 1995

Literatura

Vyšel nový Kundera. Takže třiačtyřicet let stará knížka! S Kunderou je to těžké, jeho nové romány v Česku nevycházejí, protože je spisovatel píše ve francouzštině, překlad nikomu nesvěří, a tak se musíme spokojit s málem. Život je jinde, kniha, za niž spisovatel získal francouzskou literární cenu, vyšla česky už v roce 1979 ve Škvoreckého exilovém nakladatelství. Takže teď poprvé vychází ofiko, předtím se sem román musel pašovat.

Film

Ta buranka se sešlapanejma botama, jak ji odhadl Hannibal Lecter v Mlčení jehňátek, to přece jenom někam dotáhla. Výtečná herečka Jodie Fosterová na sebe strhla pozornost tentokrát jako režisérka. Před dvěma lety natočila jednu z epizod seriálu House of Cards, tentokrát se pustila do thrilleru odehrávajícího se v televizním studiu. Jmenuje se Hra peněz a v kinech je ode dneška.

Trailer k filmu Hra PenězVIDEO Archív

Literatura

A citát týdne? „,Ženy jsou hračky, které muži vlastní a dělají si s nimi, co se jim zlíbí,‘ prohlásil Alex. Mínil to žertem.“ Sondu do života „zelených vdov“ přináší román Gangsterova přítelkyně od Karoliny Ramqvistové. Další výzva pro ty, kdo nepřestávají být závislí na severské krimi.

Ivan Král se bál holek. Jiří Suchý taky
Milan Tesař 29. června 2016 • 16:08

Ivan Král se bál holek. Jiří Suchý takyKlíčová slova: kultura, filmy, hudba, literatura, monroe


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Putin vymývá mozky. Seriál Černobyl lže o sovětské propagandě
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější