Deadpool i Zaklínač řádí v nových komiksech | Reflex.cz
nahoru

Deadpool i Zaklínač řádí v nových komiksech

Richard Klíčník24. března 2016 • 07:26
Komiksový knižní čtvrtek
Komiksový knižní čtvrtek
• foto: 
Marvel, Crew

Světy filmu, komiksu, knih a počítačových her jsou už natolik prorostlé, že je opravdová fuška udržet si přehled o oblíbených hrdinech. Pokud chcete sledovat všechny jejich příběhy, musíte být zatraceně multimediální. To dokazují i komiksy Deadpool a Zaklínač.

B. Posehn – R. Brown: Deadpool: Drákulova výzva

Deadpool
Zatímco v kinech dohořívají zbytky filmové nálože, kterou českým divákům připravil nekorektní film podle komiksu pro dospělé Deadpool, v knihkupectvích můžete pořídit první komiks stejnojmenného hrdiny s názvem Drákulova výzva ve famózním překladu Darka Šmída (který také píše do Reflexu); vydala ho Crew.

Deadpool byl prozatím znám jen komiksovým nadšencům, kteří už léta volali po vydání příběhů největšího pošuka nakladatelství Marvel v češtině. Nebýt filmu, ještě by si asi chvilku počkali. Drákulova výzva je poměrně dlouhý příběh, který zachycuje jednu z ujetých Deadpoolových zakázek – má odcestovat kamsi do pouště, kde má z hrobky vyzvednout démonickou hibernovanou sukubu, již má pojmout za manželku král upírů, čímž má posílit svou nadvládu nad světem nadpřirozených příšer. V nových blockbusterech se o nich příliš nemluví, ale připomeňme, že k Marvelu patří i Blade, lovec upírů, který má už tři vlastní filmy a v tomto komiksu se také objeví.

Drak s poruchou spánku a prsatá Druuna
RICHARD KLÍČNÍK 2. března 2016 • 17:18

Drak s poruchou spánku a prsatá Druuna

Deadpool je maniak, jehož super-regenerační schopnosti využívají rakovinné bujení, kterým Wade Wilson, jak se užvaněný superžoldák jmenuje, trpěl ještě před nelidskými experimenty, jimž byl podroben. I z toho důvodu jeho krev chutná odporně, takže je pro upíry prakticky nestravitelný. Navíc se zabíjí ještě obtížněji než oni, což se mu bude rozhodně hodit. Po oživení sukuby připravili scenáristé Posehn a Duggan celou řadu vtipných eskapád a slovních hříček, které jsou, proč to zamlčovat, neskonale infantilní. Pokud však na jejich hru přistoupíte a začnete si užívat do českého prostředí lokalizované narážky na popkulturu, může být Drákulova výzva jedním z nejpříjemnějších překvapení letošní komiksové sezony. A ano. Abychom nezapomněli, opět nechybí poněkud morbidní lovestory!

P. Tobin – J. Querio: Zaklínač: Liščí děti

Zaklínač
V knihkupectvích se objevil také nový komiks se Zaklínačem Andrzeje Sapkowského v hlavní roli. První příběh s názvem Skleněný dům vyšel loni, a ač s ním Sapkowski neměl nic společného, fungoval skvěle. I druhou knihu s názvem Liščí děti napsal podle tiráže Paul Tobin, ale není to tak úplně pravda, protože příběh protentokrát ve skutečnosti napsal Mistr Sapkowski a Tobin jej pouze adaptoval pro potřeby komiksu (a tu a tam přidal pár vlastních motivů).

Liščí děti (vydala Crew) totiž zachycují část poslední knihy o Zaklínačovi Bouřková sezona, kterou mají čeští čtenáři stále v živé paměti (vyšla česky v roce 2014). Zaklínač se ocitá na lodi plné podivných individuí, protože se potřebuje dostat do Novigradu. Až když je pozdě, zjistí, že osádka prchá před vixenou, napůl člověkem, napůl liškou, které unesli její dítě (pravda, je to složitější, vixeny zase kradou děti elfům).

Obama a komiksy: Byl jsem nerd, ještě než to bylo in
Martin Valeš 12. února 2016 • 16:42

Obama a komiksy: Byl jsem nerd, ještě než to bylo in

Příběh obsahuje všechno, co na Zaklínači čtenáři milují – akci, exotický fantasy příběh, a hlavně otazníky nad tím, co je ve skutečnosti správné a spravedlivé a kdo vlastně je a kdo není netvor. Komiksovou adaptaci si ale určitě užijete více, pokud jste Bouřkovou sezonu ještě nečetli.

První recenzenti dávají filmu Batman v Superman strašlivou sodu: 36 % je shnilé rajče

Richard Klíčník


Klíčová slova: fantasy, komiks, knižní čtvrtek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Konspirační teorie realitou: Projekt MKUltra a vládní pokusy na lidech
PREMIUM X JXD: Menhiry a erekce aneb Jak se mi tajemnou silou postavila hůl
PREMIUM X Petr Sokol: Sázejte na politiku, dokud se v českých sázkových kancelářích nenaučí určovat kursy
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější