nahoru

Prohlédněte si úžasné město, které ovšem nikdy neexistovalo

far 15. března 2011 • 13:07
Prohlédněte si úžasné město, které ovšem nikdy neexistovalo
foto: visitelginpark.com

Padesátá léta v Americe, po ulicích jezdí velká nablýskaná auta, zlatá éra rock’n’rollu. Ve městě Elgin Park to tak bude navždy. Na žádné mapě ho však nenajdete.

Městečko vznikalo po částech pouze jako model a jeho stavitelem a architektem v jedné osobě je americký fotograf Michael Paul Smith. Ve své dílně postaví část města nebo ulice, sestrojí automobily a vše doladí do posledních detailů. Tato část modelu je poté naaranžována poblíž skutečné ulice, parku či jiné městské zástavby a vyfotografována. Díky přesně zvládnuté perspektivě je tak na fotografii dokonale zasazená do okolního světa. Stavbou svého Elgin Parku se fotograf zabývá už téměř čtvrt století.

 

 

far

Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.