ČSSD musí dělat radikálnější kroky. Alespoň podle ministryně Jany Maláčové. Od ní to zní strašidelně | Reflex.cz
nahoru

ČSSD musí dělat radikálnější kroky. Alespoň podle ministryně Jany Maláčové. Od ní to zní strašidelně

Jana Bendová29. května 2019 • 14:00
Ministryně Maláčová se snaží, premiér Babiš jí bohulibé návrhy stejně vyfoukne.
Ministryně Maláčová se snaží, premiér Babiš jí bohulibé návrhy stejně vyfoukne.
• foto: 
profimedia

Sociální demokraté si lížou rány po eurodebaklu a hledají lék na ztracenou popularitu. Jedna z jejich top tváří, sociální ministryně Jana Maláčová, mimo jiné napsala: „Chybělo nám odhodlání k radikálnějším krokům.“ Od političky přezdívané Venezuela — s odkazem na socialistickou spoušť venezuelského vůdce Madura — to zní strašidelně, skoro výhrůžně.

Zatím se vládnutí hnutí ANO a socialistů v sociální oblasti odehrává podle jediného a stále stejného scénáře: ministryně ČSSD Maláčová navrhne zvýšení nějaké (jakékoli) dávky, příspěvku, odměny či platu, ministryně financí ANO Alena Schillerová to s odkazem na stav státní kasy odmítne, premiér Babiš si nasliní marketingový prst, Maláčové její nápad uzme a národu tatíčkovsky oznámí (obvykle v ich-formě): — „Našel jsem na to peníze.“ Smetanu slízne pochopitelně on a jeho ANO.

Sociální demokraté nejsou hloupí, vědí to. Ve vládě hrají Babišovi do počtu, za odměnu jim vyluxoval voličské hlasy. A proč by voliči zůstávali věrní kovaříčkovi, když jim stejné benefity nakonec zajistí kovář?!

Kapsa poplatníka se třese jako ratlík

Říká-li dnes Jana Maláčová, že ČSSD musí být ještě radikálnější, kapsa daňového poplatníka se klepe jako ratlík. O kriticky nutné důchodové reformě slyšíme v poločase vládnutí paradoxně jen ve smyslu, komu se musí penze zvýšit (matkám), komu ulevit (náročným profesím), perspektiva pro mladší generace veskrze žádná.

Láska: Babiš ukradl dotace a důkazy jsou přesvědčivé. Kryje kmotrovské metody, jeho cíl…

Teď aktuálně se paní ministryně zastává uzákonění pětitýdenní dovolené a kratšího pracovního dne s odůvodněním: „Nevím, proč by třeba Němci měli mít v životě o devět let víc volna než Češi. Podle OECD patříme mezi největší dříče Evropy.“ Odpovědi občanů/voličů na sociálních sítích jí to naznačily jasně: Ježíš, to je srandááá. Jsme větší dříči, nebo jen trávíme v práci víc času?/ Produktivita vám nic neříká?/ Fakt umíte sahat jen do cizích kapes/ Už pěkně dlouho jsem neviděl nabídku práce, kde by pět týdnů dovolené nebyl standard/ Máte ekonomické vzdělání z Londýna. Co kdybyste zkusila založit firmu, zaměstnat pár lidí a ukázala všem podnikatelům, jak se to správně dělá?/ Nejdříve z republiky udělají zemi nekvalifikované práce plnou fabrik, montážních hal…

Jana Maláčová je levicová politička. Zdanit a ubrat jedněm, zvýšit a přidat druhým má v popisu práce. Ale jako zdaňovaný občan se mohu příštího socialistického „odhodlání k radikálnějším krokům“ bát. Vždyť pouhý den po volbách schválila vláda zvýšení daně z tabáku a lihovin, stát z kapes lidí vytáhne každoročně o dalších deset miliard víc. Tak radikálně kupředu, levá!

P. S.: Ta pětitýdenní dovolená uzákoněná nakonec bude. Andrej Babiš to zařídí.

Ekonom: Maláčová je nebezpečná, díky bohu za Babiše a Schillerovou. Piráti jsou noví…
Ekonomka Zamrazilová: Bojím se obrovské síly důchodců. Nespoléhejte na stát a kupujte byty
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější