ČSSD musí dělat radikálnější kroky. Alespoň podle ministryně Jany Maláčové. Od ní to zní strašidelně | Reflex.cz
nahoru

ČSSD musí dělat radikálnější kroky. Alespoň podle ministryně Jany Maláčové. Od ní to zní strašidelně

Jana Bendová29. května 2019 • 14:00
Ministryně Maláčová se snaží, premiér Babiš jí bohulibé návrhy stejně vyfoukne.
Ministryně Maláčová se snaží, premiér Babiš jí bohulibé návrhy stejně vyfoukne.
• foto: 
profimedia

Sociální demokraté si lížou rány po eurodebaklu a hledají lék na ztracenou popularitu. Jedna z jejich top tváří, sociální ministryně Jana Maláčová, mimo jiné napsala: „Chybělo nám odhodlání k radikálnějším krokům.“ Od političky přezdívané Venezuela — s odkazem na socialistickou spoušť venezuelského vůdce Madura — to zní strašidelně, skoro výhrůžně.

Zatím se vládnutí hnutí ANO a socialistů v sociální oblasti odehrává podle jediného a stále stejného scénáře: ministryně ČSSD Maláčová navrhne zvýšení nějaké (jakékoli) dávky, příspěvku, odměny či platu, ministryně financí ANO Alena Schillerová to s odkazem na stav státní kasy odmítne, premiér Babiš si nasliní marketingový prst, Maláčové její nápad uzme a národu tatíčkovsky oznámí (obvykle v ich-formě): — „Našel jsem na to peníze.“ Smetanu slízne pochopitelně on a jeho ANO.

Sociální demokraté nejsou hloupí, vědí to. Ve vládě hrají Babišovi do počtu, za odměnu jim vyluxoval voličské hlasy. A proč by voliči zůstávali věrní kovaříčkovi, když jim stejné benefity nakonec zajistí kovář?!

Kapsa poplatníka se třese jako ratlík

Říká-li dnes Jana Maláčová, že ČSSD musí být ještě radikálnější, kapsa daňového poplatníka se klepe jako ratlík. O kriticky nutné důchodové reformě slyšíme v poločase vládnutí paradoxně jen ve smyslu, komu se musí penze zvýšit (matkám), komu ulevit (náročným profesím), perspektiva pro mladší generace veskrze žádná.

Láska: Babiš ukradl dotace a důkazy jsou přesvědčivé. Kryje kmotrovské metody, jeho cíl…

Teď aktuálně se paní ministryně zastává uzákonění pětitýdenní dovolené a kratšího pracovního dne s odůvodněním: „Nevím, proč by třeba Němci měli mít v životě o devět let víc volna než Češi. Podle OECD patříme mezi největší dříče Evropy.“ Odpovědi občanů/voličů na sociálních sítích jí to naznačily jasně: Ježíš, to je srandááá. Jsme větší dříči, nebo jen trávíme v práci víc času?/ Produktivita vám nic neříká?/ Fakt umíte sahat jen do cizích kapes/ Už pěkně dlouho jsem neviděl nabídku práce, kde by pět týdnů dovolené nebyl standard/ Máte ekonomické vzdělání z Londýna. Co kdybyste zkusila založit firmu, zaměstnat pár lidí a ukázala všem podnikatelům, jak se to správně dělá?/ Nejdříve z republiky udělají zemi nekvalifikované práce plnou fabrik, montážních hal…

Jana Maláčová je levicová politička. Zdanit a ubrat jedněm, zvýšit a přidat druhým má v popisu práce. Ale jako zdaňovaný občan se mohu příštího socialistického „odhodlání k radikálnějším krokům“ bát. Vždyť pouhý den po volbách schválila vláda zvýšení daně z tabáku a lihovin, stát z kapes lidí vytáhne každoročně o dalších deset miliard víc. Tak radikálně kupředu, levá!

P. S.: Ta pětitýdenní dovolená uzákoněná nakonec bude. Andrej Babiš to zařídí.

Ekonom: Maláčová je nebezpečná, díky bohu za Babiše a Schillerovou. Piráti jsou noví…
Ekonomka Zamrazilová: Bojím se obrovské síly důchodců. Nespoléhejte na stát a kupujte byty
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější