Bábek: Kdo tady krade? Živnostníci a podnikatelé? Největším zlodějem je stát! | Reflex.cz
nahoru

Bábek: Kdo tady krade? Živnostníci a podnikatelé? Největším zlodějem je stát!

Radomil Bábek23. dubna 2019 • 10:08
Stát podnikatelům vysává peníze
Stát podnikatelům vysává peníze
• foto: 
Profimedia

Vládní politici a ministři se rádi chlubí tím, kolik nám „dali“ z prostředků státu. Nechávají se slyšet, kolik dali na stavby a opravy dálnic, kolik dávají sociálně slabým, jak ze státních peněz pomáhají maminkám na mateřské, a školám, učitelům, nemocnicím. Taky platí dopravním firmám, aby studenti a senioři mohli jezdit zadarmo (což mimochodem není zadarmo, jen to platí někdo jiný). Oni dali, oni zaplatili, oni podpořili? Kde na to vzali?

Řekněme si jasně a bez obezliček: Jediným zdrojem peněz pro stát je podnikání.

Jediným strojem na peníze a jediným ekonomickým segmentem společnosti generujícím peníze jsou podnikatelé a živnostníci. Oni musí mít podnikatelský nápad a záměr. Oni nesou veškerá rizika podnikání a oni jsou ekonomickou základnou státu. Oni musí tvořit obrat a zisk, aby bylo z čeho živit stát. Podnikatelé a živnostníci musí vytvořit pracovní místa. A prosím každého, kdo by chtěl namítnout, že přece jsou i státní firmy, aby se nezesměšňoval. V ČR podniká asi 1 300 000 ekonomicky aktivních živnostníků a firem, z čehož je pouhých 20 (!) firem státních.

Podnikatelé vydělávají peníze, a tím drží stát nad vodou, aby nezbankrotoval, aby měli úředníci a politici z čeho žít. To je axiom, který zpění krev spoustě lidí, ale to je jediné, co s tím mohou dělat.

Podnikatelé a živnostníci také platí mzdu svým zaměstnancům. A pouze ti zaměstnanci, kteří pracují v soukromých firmách, jsou potom dalšími přispěvateli do státního rozpočtu. Jistě se najdou tací, kteří připomenou, že je tu asi půl milionů státních zaměstnanců, kteří přece taky platí daně. Tak to je oblíbený trik. Každému člověku i jen průměrné inteligence je jasné, že když státní zaměstnanci dostávají mzdy ze státního rozpočtu, tedy z peněz daňových poplatníků, pak svými daněmi jen vracejí část těchto peněz zpět do rozpočtu. Je to taková fiskální finta.

Profesor Lukeš: Mám extrémní názor, mytí rukou před jídlem je nesmysl. Parazity budou…

Zloděj křičí, chyťte zloděje!

Za zmínku stojí, že stát bere zaměstnancům kolem 70 procent ceny jejich práce! Což, světe div se, zaměstnaneckým odborovým bossům, zdá se, nevadí. Je to smutný příběh. Jako ovce se nechají zaměstnanci holit státem a jejich odborářští bossové jen omílají své: „Zaměstnavatelé, plaťte víc!“.

Pro lepší představu, jak funguje ekonomika ČR, lze výše uvedená fakta převést na počty občanů. Pouze asi 3,5 milionu produktivních lidí, podnikatelů a jejich zaměstnanců, živí 7 milionů všech ostatních. Celý státní aparát, armádu, školství, zdravotnictví, policii a především desítky zbytečných úřadů a úředníků. To vše musí uživit podnikatelé a jejich zaměstnanci.

Politici a úředníci žádné peníze nevydělávají, ale hodně a rádi je utrácejí. S jídlem roste chuť, a politici a úředníci dělají všechno pro to, aby mohli ve výběru peněz přitvrdit. Proto pořád špiní podnikatele a živnostníky a snaží se namluvit veřejnosti, že kradou. Zloděj křičí, chyťte zloděje, a to v přímém přenosu. Jaká je skutečnost, co se vlastně snaží politici a úředníci zakrýt?

20 nejlepších filmů všech dob podle Reflexu. Tyto kultovní filmy světové kinematografie…

Dotace, státní zakázky, korupce

Politici nutně potřebují skrývat fakt, že největším zlodějem je sám stát. Státní úředníci a politici, a na ně napojené korporace, rozkrádají peníze, které jim podnikatelé a jejich zaměstnanci svěří.

Ročně 120 miliard ukradnou úředníci a politici v korupčních kauzách. Desítky miliard za předražené státní zakázky. Miliardy ročně „rozdají“ (rozuměj rozkradou) na investičních pobídkách. Stovky milionů až miliardy ročně sleví korporacím na daních. „Odpouští“ kamarádům stamilionové pokuty. Neoprávněně rozdávají miliardové dotace. Dokonce majetek premiéra státu bobtná díky penězům se státního rozpočtu.

To není jen špatné hospodaření, to je skutečné rozkrádání. Nejsou to přece jejich peníze, to jim je podnikatelé a zaměstnanci svěřili do opatrování.

Radomil Bábek: Česká republika jako navoněná bída
Radomil Bábek 16. února 2019 • 10:52

Radomil Bábek: Česká republika jako navoněná bída

Kdo (ne)krade

A jsme u toho veřejně propíraného tvrzení, že podnikatelé a živnostníci okrádají stát. O tom slyšíme a čteme posledních šest let od nejrůznějších politiků, Andrejem Babišem počínaje a jeho poslanci konče. Je přitom nad slunce jasnější, že tím jen odvádějí pozornosti od vlastních lumpáren, od toho, jak vysávají státní rozpočet.

Shrňme si to. Podnikatelé a živnostníci nekradou, protože oni hospodaří se svými penězi. A že se snaží zaplatit nenažranému státu co nejméně? Jistě, vždyť jen úplný idiot by platil víc, než musí.

Podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci živí tento stát, živí státní aparát i 6 milionů státních pojištěnců. Podnikatelé a živnostníci živí Andreje Babiše. Podnikatelé a živnostníci nekradou, oni se jen snaží přežít.

Autor je předseda výboru Podnikatelských odborů.

Očima libertariána: Kdo nám vládne aneb Proč se ke korytu dostane spíš prase než anděl
Kandidáti do eurovoleb: první český celoevropský lídr, staré tváře i mladé pušky a…

Radomil BábekVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější