Facebook: Za selfíčko s Robinsonem dostala známá lovkyně Michaela měsíční ban. Cenzura jak za bolševika! | Reflex.cz
nahoru

Facebook: Za selfíčko s Robinsonem dostala známá lovkyně Michaela měsíční ban. Cenzura jak za bolševika!

Jiří X. Doležal11. dubna 2019 • 13:40
Facebook: Za selfíčko s Robinsonem dostala známá lovkyně Michaela měsíční ban. Cenzura jak za bolševika!
foto: Zbyněk Pecák

Tommy Robinson je aktivista označovaný přídomkem ultrapravicový. Jestli je, nebo není extremista, není předmětem tohoto článku – je to v daném kontextu úplně jedno. Protože selfíčka si může každý dělat, s kým chce. Když však minulý týden Robinson navštívil Českou republiku, stálo známou lovkyni Michaelu Fialovou jedno selfíčko s ním zabanování facebookového účtu na třicet dnů. Tohle by snad nevymysleli ani pilní cenzoři komunistického režimu.

Naše oblíbená čtenářka mi napsala e-mail, kterému jsem nemohl uvěřit – dokud neposlala screenshooty z Facebooku. A já jsem nestačil zírat, protože to, co předvedl cenzor této globální sítě, je tím nejlepším pokračováním tradic komunistické cenzury, kterou pamatuji z mládí. Či spíše – ta komunistická byla vypočitatelnější, ta dnešní neomarxistická, politicky korektní a všeobecně velebená cenzura je totiž zcela nepředvídatelná. Zcenzurován dnes může být každý projev, který se cenzorovi nelíbí. Za komunistů se cenzurovalo jen to, co bylo v očích cenzorů „protisocialistické“. Co bude vadit dnešním cenzorům, nelze předpokládat.

Analytik: Jsme jako ovce na porážku, zrušte si Facebook. Ukradl vaši identitu a je…

Fotka s politikem je pro Facebook horší než snědení žirafy

Tommy Robinson napsal několika knih a také je poradcem euroskeptické strany UKIP Gerarda Battena. Známý je však nikoliv jako spisovatel, nýbrž jako aktivista. V letech 2009 až 2013 byl hlavou English Defence League (EDL), což byla skupina organizující demonstrace proti islamistickému extremismu. Byl souzen za veřejné projevy a na jaře jej čeká další soudní jednání. Takže je to, pokud dobře chápu, nějaký britský Konvička, který ovšem nesbírá brouky. Proto jeho osobu považuji za v Británii jistě zajímavou, ale v Čechách nejenže téměř neznámou, ale ani kontroverzní. Prostě nějaký politik – aktivista z ciziny, který se angažuje v nějaké oblasti života – islamistickém extremismu. V oblasti života, která se České republice zatím vyhýbá, stejně jako islámská imigrace.

Nejen Izrael má krásky v uniformě. Ruské vojandy ukazují, že i Putinova armáda umí být …

Minulý týden navštívil Prahu a jedna z našich čtenářek – lovkyně Michaela, která sice nikdy nezastřelila žádného lva, ale desetitisíce lidí podepsaly petici, aby jí úřady zakázaly ty lvy střílet – se s Robinsonem setkala. „FB mi v rámci svobody slova zrušil publikování stránky Michaela Fialová a dal mi ban za jednu fotku s Tommym Robinsonem, že prý šířím nenávist,“ napsala mi do e-mailu a přidala pár smajlíků. Nevěřil jsem. Tak mi poslala screenshooty, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii. A dodala: „Setkání s ním nebylo nic ofiko, jen prostě byla party a zábava. Ani jsme nic netočili nebo tak – neaktivistovali jsme. Já nevím nic moc o politice, jen to, že mě to začíná pěkně (cenzurováno autorem). Já si jen udělala fotku a mám za to ban a zrušenou stránku. Ožrat se s Robinsonem je dle Facebooku ještě horší než propagovat odstřelovačky či sežrat žirafu – za to jsou jen 3 dny v trestu.“

Jirka Kajínek, vzor facebookového lidu

A pak jsem se podíval na Facebook. Jiří Kajínek se nechal najmout na to, že zavraždí tři lidi. Dva skutečně zavraždil, jednoho netrefil, ale i jeho zkusil zabít. Poté, co byl odsouzen na doživotí a dlouho seděl, jej prezident Zeman omilostnil. Asi mu ty dva mrtvé prominul – a asi mu je prominul i Facebook. Na osobním účtu Jiří Kajínek nalezneme motto: „Svoboda je krásná, proto si jí, lidi, važte!“

Upozorňuji – jde o jiný účet než ten, který se také jmenuje Jiří Kajínek, kde si z kriminálníka dělají srandu a přímo v informacích píší: „Neoficiální satirický social hub pro fanoušky dobrého humoru, JK a všeho, co s tím souvisí.“ Na něm není nic špatného.

Lhoťan: Jak mi Facebook zablokoval příspěvek s citátem disidenta a signatáře Charty 77

Na stránce Jiří Kajínek – Život bez mříží se zase dočtete: „Facebooková stránka na podporu Jiřího Kajínka. Stránka má za úkol informovat o případu Jiřího Kajínka. Toto není osobní stránka Jiřího Kajínka.“

No a konečně na stránce Jiří Kajínek naleznete v informacích: „Fanouškovská stránka Jiřího Kájínka, jejíž cílem je sdružit fanoušky a příznivce Jiřího Kajínka, jenž byl nedávno omilostněn.“

Nevím, jestli první osobní účet dělá skutečně Jiří Kajínek, jeho sekretářka, nebo troll. Rozhodně však vzbuzuje dojem, že jde o autentický projev Jiřího Kajínka, pravomocně odsouzeného, dvojnásobného nájemného vraha. Stránky Jiří Kajínek – Život bez mříží a Jiří Kajínek pak zcela nepokrytě vyjadřují přízeň a sympatie pravomocně odsouzenému dvojnásobnému nájemnému vrahovi. Tyto stránky Facebooku nevadí.

Otevřené vyjadřování sympatií nájemnému vrahovi na sociálních sítích je tedy v pořádku. To, že Kajínka Zeman pustil, z něj neudělalo nevinného – on je stále nájemný vrah a už jím zůstane. Přesto smí na Facebooku fungovat účet vypadající jako jeho a dvě stránky, které mu otevřeně fandí. Za selfíčko z mejdanu s člověkem, který byl označen za krajně pravicového extremistu a vystupuje proti islamismu, však dostanete na měsíc ban. Ano – to je ideologická, politická cenzura se vším všudy. Jak za bolševika. Přeji soudruhům cenzorům z facebookové ideopolicie čest práci!

„A co děti? Mají si kde hrát?“ Kde jsou hranice autorského práva
Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,860
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější