Karel Steigerwald: Špiníš hnutí ANO! Kdy se Babiš zbaví Babiše? | Reflex.cz
nahoru

Karel Steigerwald: Špiníš hnutí ANO! Kdy se Babiš zbaví Babiše?

Karel Steigerwald11. března 2019 • 16:30
Andrej Babiš - ilustrační koláž
Andrej Babiš - ilustrační koláž
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Babiš se rychle zbaví všech korupčníků a z podplácení podezřelých v hnutí ANO. Opravdu ho to štve, protože jako hnutí má čistý štít. Vždycky jsem říkal, říká po návratu z USA pro Lidové noviny, že pokud by došlo ke korupci u našich lidí, zbavíme se jich okamžitě. Teď se zbavil Švachuly, na řadě je Faltýnek, nejnověji jeho syn a další. Všichni jsou podezřelí, tak do hnutí, které se pyšní čistotou a bojem proti korupci nepatří.

Předseda a zakladatel čistéto hnutí není podezřelý z korupce. Je stíhán za podvod v rozměru desítek milionů. Stíhání je vyšší šajba než podezření, v kterém vězí Faltýnek, jeho syn a Švachula. Babiš se stíhání nechce zbavit před soudem, kde by mohlo vyjít najevo, že to vše narafičil Kalousek, což by Babiše mohlo i potěšit, protože to o Kalouskovi ví.

Petr Pešek: Náš vztah s Ruskem aneb Hledání, tápání… A komunisté

Sám o sobě ví, že není podvodník a estébák. Proč k soudu nejde, aby se to dokázalo, je záhadné. To ho baví vrhat na čistý štít hnutí ANO i na republiku hanbu, že v čele stojí stíhaný podvodník? A proč chrání Kalouska, když by před soudem vyšlo najevo, že vše narafičil?

Je nejvyšší čas, aby se Babiš zbavil Babiše, vždyť jeho trestní stíhání lpí na čistotě hnutí ANO víc než pouhé podezření jiných členů, kteří jako Švachula už musejí jít pryč. Nebo je rozdíl v tom, že oni jsou podezřelí z korupce, kdežto on jen z podvodu? Pane Babiši, vysvětlete to. Jestli řeknete zas to Kalousek, běžte s tím, prosím, k soudu a přestaňte toho Kalouska chránit.

Film o Michaelu Jacksonovi: Za sexuálním zneužíváním je i systémové selhávání rodin a …
InstaQueen. Britská královna začala v 92 letech používat Instagram. Podívejte se na…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější